A tető felületéhez igazodó adóztatás jöhet az esővíz után?
Az indokot erre az adja, hogy a házak és egyéb épületek tetejéről lefolyó víz költséget okoz az önkormányzatoknak, természetesen eltérő mértékben.
A városok egy részében a víz a csatornákba kerül , amelyek fenntartása, kezelése jelentős összegeket emészt fel, nem beszélve azokról a helyekről, ahol az esővíz a normál szennyvíz csatornába folyik bele, ahol ülepítik, tisztítják. A befolyó csapadékvizek nagy üledékterhelést okoznak az ilyen tisztítókban.
A vizes lobbi környékén lévő Fideszes politikusok lehetőséget látnak abban, hogy egy normatív,- a tető felületétől függő- adórendszer dolgozható ki a költségek megtérítésére.
Az elgondolás meglehetősen gyenge pontja az, hogy vidéken sokkal nagyobbak az egy családra vagy személyre eső tetőfelületek nagysága, mint a városokban, éppen ezért egy ilyen adóztatás kifejezetten vidékellenes lenne. nem beszélve arról, hogy vidéken víz nagy része az árkokba kerül, ahol jelentős része el is szivárog, valamint elpárolog.
A szakértők azt állítják, hogy az ilyen árkokat is karban kell tartani, ami ma az önkormányzatok költségvetésének része, azonban, ha bevezetnék az új adót jelentős fedezet jutna az ilyen munkák elvégzésére.