Berki Krisztiánról nevezik el a lólengés egyik elemét
Az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Berki Krisztián tornászról nevezik el a lólengés egyik elemét - írja az Érdekes világ.
A 31 éves tornász a hír kapcsán az alábbiakat írta közösségi oldalán: “2008-ban mutattam be először a Thomas-orsót kápán. Londonban ezzel kezdtem a gyakorlatomat. Sok mindent elérhet egy sportoló, de az, hogy elemet neveznek el róla, talán a legnagyobb dicsőség a pályafutásában”. Hozzátette, hogy a Thomas-orsó jövőre már Berki-elemként szerepel a szakági kódban, és E-értékű erősséget kapott, ez pedig plusz egy tizedpontot jelent.
A magyar szövetség (MTSZ) tájékoztatása szerint a kápán végrehajtott orsó Thomas-körrel való kombinálását nevezik a jövő évtől Berki-elemnek. Mint írják, a nemzetközi szövetség (FIG) férfi technikai bizottságának vezetője, Steve Butcher – aki az elmúlt időszakban az MTSZ vendégeként többször is járt Budapesten – már korábban jelezte, hogy bekerül az új kódba ez az elem, de csak most vált hivatalossá.
“Nagyon szeretem ezt az elemet, a Berkit – még szoknom kell, hogy így használjam -, nagyon látványos, ugyanakkor nagyon nehéz és bonyolult is. Talán egy kezemen is meg tudom számolni, hogy az elmúlt évek nagy versenyein hány alkalommal mutattam be. Egyébként a világon egyelőre senki sem tudja megcsinálni rajtam kívül, egyszer láttam egy ázsiai versenyzőtől egy próbálkozást, de a felénél leesett”
– mondta a magyar tornász.
Elárulta, hogy bár már az év elején megkezdte a felkészülést, egyelőre nincs olyan formában, hogy most be tudná mutatni a róla elnevezett elemet.
“Ahogy közelednek majd a nagyobb nemzetközi versenyek, biztosan újra beépítjük a gyakorlatba, már csak azért is, mert így a kiinduló pontszámom változtatás nélkül is egy tizeddel magasabb lesz”
– tette hozzá.
Korábban Magyar Zoltánról és Sivadó Jánosról is elneveztek egy-egy elemet lólengésben. Előbbi az 1972-es müncheni olimpián mutatta be először a Magyar-vándor névre keresztelt elemet, utóbbitól pedig az 1974-es várnai világbajnokságon láthatták első alkalommal a Sivadó-vándort.
MTI / erdekesvilag.hu