A Pedagógusok Szakszervezete szerint a kabinet semmit nem értett meg az elmúlt másfél év tiltakozásaiból, ezt bizonyítja a státusztörvény koncepciója, amelyről látványos, ám teljesen eredménytelen egyeztetés zajlik.
Átlagosan legalább 13-15 százalékos béremelésre lenne szükség 2022-ben a versenyszférában az árak emelkedése miatt. Ez a mérték várhatóan még nem vezetne magasabb inflációhoz a Munkástanácsok Országos Szövetsége szerint - írja a Magyar Nemzet.
Eddig már több mint tíz autóipari munkáltató - főképp multinacionális gyártó és beszállító - jelezte a Vasas Szakszervezet felé, hogy a 2022-es bérmegállapodást követően újra tárgyalóasztalhoz ülne, és rendkívüli, évközi béremelésekről egyeztetne.
Százszámra helyezik letétbe a felmondásukat a BKV-sok - közölte az Egységes Közlekedési Szakszervezet (EKSZ). Mivel az országban általános a munkaerőhiány, az emberek egyre kevésbé tartanak attól, hogy munka nélkül maradnak - írja a Napi.hu.
A fővárosnak a tömegközlekedéssel kapcsolatos kiadásait a helyi adókból kell fedeznie – mondja ki a kormány által most beterjesztett „gazdaságélénkítő” törvénycsomag. Átírják a moziüzemeltetésre vonatkozó-, valamint az érdekegyeztetésről, a minimálbér tárgylásokról szóló szabályokat is. A parlament 24 órát sem kap a törvénycsomag megvitatására.
A munkáltatói oldalról a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) és az Áfeosz-Coop Szövetség a bruttó minimálbér 4,76, a bruttó garantált bérminimum esetében pedig 4,91 százalékos emelésre tett javaslatot, a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának (VKF) mai ülésén.
Megkezdődtek a minimálbérről szóló tárgyalások a kormány, a szakszervezetek és a munkaadók képviselői között. Nem világos azonban, hogy miről egyeztetnek, hiszen a jövő évi költségvetést már elfogadták, az adótörvényekkel együtt. A Policy Agenda elemzése a tárgyalások végkimenetél latolgatta.