h i r d e t é s
A kitörés valószínűleg telibe találta a NASA Parker napszondáját is.
Öt bolygó, a Merkúr, a Vénusz, a Mars, a Jupiter és a Szaturnusz látható szabad szemmel az égen péntekre virradóra a Naptól való távolságuk sorrendjében. A ritka jelenségre legutoljára 2004-ben volt példa.
Az ember mindig rácsodálkozik, ha az űrből lát képet a bolygójáról. Pláne akkor, ha valami különleges esemény kapcsán nem "csak" egy szimpla fotóról, hanem valami még izgalmasabbról van szó. Például egy földi napfogyatkozást megörökítő felvételről.
Egyes csillagok körül különleges összetételű bolygók keringhettek, a Naprendszerből ismerttől jelentősen eltérő tulajdonságokkal.
A 2005 QN173 mintha egyszerre lenne aszteroida és üstökös.
A szakértőket régóta foglalkoztatja a kérdés, hogy az univerzumban vajon mennyi olyan bolygó kering, mint a miénk.
Az exobolygók légkörvizsgálata árulkodhat a földön kívüli intelligencia jelenlétéről.
Francia kutatók úgy vélik, megfejtették a napkitörések titkát: mágneses ketrecek és mágneses kötelek befolyásolják a napkitörések erejét.
Gondolta volna, hogy ma már közel nyolcezer különféle űreszköz kering a föld körül? És hogy ezek közül nem egy rendszeresen megfordul Magyarország felett is, némelyik közülük még szabad szemmel is látható az égen?
Már több tucatnyi Földre hajazó exobolygót találtak jó messze tőlünk.
A világegyetemet felépítő elemek nem egységesen oszlanak el, bizonyos helyeken jóval sűrűbbek. - írja a faktor.hu.
Nagyjából a mai naptól érdemes a hajnal előtti eget nézegetni, mert az öt legfényesebb bolygó egyszerre lesz rajta szabad szemmel is látható, ami legutóbb 2005 elején fordult elő.