Miközben a világ vezetői Glasgowban találkoznak a COP26 konferencián, Alex Crawford, a Sky riportere a madagaszkári Grand Sudban, a klímaválság frontvonalából jelentkezik, ahol a csecsemők lassan éhen halnak, miközben az anyák segítségért könyörögnek.
Miközben több százezren haltak bele a koronavírus-fertőzés okozta súlyos szövődményekbe, az egészségügyi krízisen kívül a gazdasági válság következtében több millióan hunyhatnak el éhínség miatt.
A koronavírus-járvány komoly hatással van a gyerekek életére – írja legújabb, a gyermekek világnapja előtt nyilvánosságra hozott jelentésében az UNICEF. Miközben a fertőzött gyerekek tünetei általában enyhék, a növekvő fertőzöttségi adatok és a járvány oktatásra, valamint táplálásra gyakorolt hosszú távú hatásai egy egész generáció jóllétét fenyegetik.
Termelési, időjárási csapások és logisztikai nehézségek sora miatt hónapok óta kitartóan drágulnak az alapvető élelmiszerek világszerte. A fejlődő világ országaiban pedig a jövő évi termelést veszélyezteti, hogy a gazdáknak választaniuk kell a saját élelmezésük és a vetőmagok vásárlása között.
Észak-Koreában rég nem látott éhínség van, a bölcs vezér emiatt júliusban kinyilvánította, hogy kisállatot tartani a "kapitalista világ dekadenciája", a phenjani rendőrök most pedig vadásszák a kutyasétáltatókat.
A koronavírus mindeddig több mint félmillió emberéletet követelt világszerte, az Oxfam által kiadott friss jelentés szerint azonban a vírus miatt rosszabbodó éhínségben több ember hal meg naponta, mint magában a koronavírusban – számol be a hírről a CNN.
Attól lehet tartani, hogy miután a sáskák elvonulnak, nyomukban éhínség következik. Az egyiptomi vándorsáskák (amelyeket egyszerűen sivatagi sáskáknak is neveznek) észak felől támadják Kenyát, Etiópiát, Szomáliát, Szudánt és Ugandát, és inváziójuk megállíthatatlannak látszik.