A következő hetekben megállapodhat Magyarország és az Európai Unió az EU által elvárt igazságügyi reformokról. Ezután rendezhetik az Erasmus programmal kapcsolatos problémákat – mondta az InfoRádióban a területfejlesztésért és uniós forrásokért felelős miniszter, aki szerdán Brüsszelben tárgyalt.
Nemcsak az Erasmus van veszélyben, hanem az ennél pénzügyileg jelentősebb Horizont Európa programon belül több pályázat támogatási forrása is beragadt, az EU és a magyar kormány vitája miatt. Az eddigi lépések azonban nem elegendők ahhoz, hogy ezeket a pénzeket ki lehessen szabadítani – írja a G7.hu.
A területfejlesztési miniszter nem az egyetemek átalakítását, nem a fideszes politikus jelenlétét, hanem lapunkat hibáztatja, hogy 160-180 ezer diák nem kap támogatást. Azt, hogy Vidnyánszky Attila át akarja hangolni az SZFE diákjait, színházi belügynek tartja.
Sok magyar választópolgár valószínűleg akkor értesült az úgynevezett „modellváltó” egyetemek alapítványi kuratóriumainak létezéséről, amikor az Európai Bizottság jelezte, hogy ezekben a testületekben nem szívesen látják a politikusokat.
Több ezer, alapítványi fenntartású egyetemen tanuló diák és oktató maradhat ki az Erasmus+ és a Horizont Európa kutatói programokból. Mire számíthatnak a program résztvevői, mi vár a jelentkezőkre? Van-e élet az Erasmuson kívül? Tényleg bukjuk a külföldi csereprogramot?
Mivel az Orbán-kormány továbbra is fideszes politikusok irányítása alatt tartja az alapítványi egyetemeket, egyelőre kihagyják azokat az EU egyes oktatási- és kutatási projektjeiből – tudta meg a Népszava.
Az Erasmus Napok keretében 1300 különböző programot szerveznek október 12-13-án a világ mintegy 37 országában. Magyarországon 21 városban várják az érdeklődőket előadásokkal, workshopokkal, kiállításokkal és szórakoztató programokkal, hogy megmutassák az Erasmus+ program sokszínűségét.