Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
Japán szakemberek szerdán újraindították az ország nyugati részén fekvő Fukui prefektúrában lévő Mihama atomerőmű harmadik reaktorát - jelentette be a létesítményt üzemeltető Kansai Electric Power Company energiaszolgáltató konszern.
2011. március 11-én a fukusimai atomerőműnek, a világ egyik legnagyobb nukleáris reaktorának jó részét letarolta a cunami. Rengeteg embernek kellett elhagynia egyik napról a másikra otthonát. Versenyfutás kezdődött az idővel, hogy ártalmatlanná tegyék a reaktort.
A helyi média beszámolója szerint egy monumentális, 7,1 erősségű földrengés rázta meg Japánt, melynek epicentruma Fukushima prefektúrát érintette, majdnem pontosan 10 évvel azután, hogy egy hasonló földrengés, és az azt követő cunami az atomreaktor leolvadásához vezetett.
A japán kormány eldöntötte, hogy az óceánba eresztik a 2011-ben katasztrófát szenvedett fukusimai atomerőmű radioaktív elemeket tartalmazó, már kezelt hűtővizét - jelentette japán médiaközlésekre hivatkozva pénteken a Reuters hírügynökség.
A japán kormány képviselői nemrég arra hívták fel a figyelmet, hogy a Fukusima Daicsii atomerőmű maradványai a 30 méter magas cunami, és a masszív földrengés következtében több millió tonna sugárzó hulladékot szórhattak szét a környéken.
A Csendes-óceánba kell öntenie a fukisimai atomerőművet üzemeltető cégnek a nyolc évvel ezelőtt természeti katasztrófa áldozatává vált erőműben felgyülemlett sugárszennyezett vizet - közölte kedden Harada Josiaki japán környezetvédelmi miniszter.
Megkezdték a fűtőanyag kiemelését a Fukusima I. atomerőműben egy pihentető medencéből, a 2011-ben súlyosan megrongálódott három reaktor egyikénél - közölte hétfőn a létesítményt üzemeltető TEPCO energiaipari vállalat.
A Kyodo hírügynökség csütörtöki jelentése szerint Aojama Micsio, a fukusimai egyetemen működő, környezeti sugárzással foglalkozó kutatóintézet professzora egy oszakai konferencián mutatta be kutatásainak eredményét.
Egy több méter mély kamra mélyén találta meg egy kenyér nagyságú távirányítású mini-tengeralattjáró azokat a láva alakú képződményeket, amelyek szakemberek szerint magukban hordozhatják az atomerőmű katasztrófája során eltűnt radioaktív fűtőelemeket. - írja a 168ora.hu.
Négyezerszeresére nőtt a sugárzás Japánban a négy éve balesetet szenvedett Fukusima-1 erőmű egyik földalatti alagútjában egy tavalyi méréshez képest, közölte az NHK helyi tévécsatorna a létesítményt üzemeltető TEPCO energiacég méréseire hivatkozva.