Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
A nyári időszakban szaporodásnak indulnak az ízeltlábú rovarok és a rágcsálók is. Természetes ellenségeik, mint a madarak, sünök, békák és gyíkok nem biztos, hogy ugyanekkora tempóval jelennek meg környezetünkben, így a rémisztő, csípő, kártékony kis élőlények nagy elánnal beköltöznek az otthonunkba. Amellett, hogy zavaró a jelenlétük, egészségügyi kockázatokat is jelenthet a család számára, gondoljunk csak például a legyekre, melyek beköpik az ételünket.
Az ember elmegy kirándulni, megcsípi egy kullancs, kiszedi, lemossa a csípést, nem is gondol rá többet, megvacsorázik, aztán éjjel arra ébred, hogy nem kap levegőt. Nem hangzik túl jól, de Amerikában egyre többször előfordulhat, az oka pedig az, hogy bizonyos esetekben a csípés húsallergiát okoz, amire egyelőre még csak tüneti kezelés létezik, gyógymód nem. - írja a Qubit
Piacra lépett a legújabb, magyarok által fejlesztett innovatív labordiagnosztikai eljárás a DualDur, amely azonosítja a kullancsok által terjesztett Lyme-kór okozóját a betegség bármely időszakában, akár már a csípést követően egy héten belül is.
A megelőzés elsődleges fontosságú a mostani erdei kirándulásoknál, mivel augusztus második fele a legkedvezőbb a kullancsoknak - mondta a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Vadgazdálkodási és Természetvédelmi Intézetének egyetemi docense az M1 aktuális csatorna keddi műsorában.
Ez a tél sem tizedelte meg a kullancspopulációt, így nem lehet arra számítani, hogy szokásosnál kevesebb vérszívó lesz az idén. A szakember óva int attól, hogy a boltokban kapható sprayk vagy riasztó karperecek hatásának teljes bizalmat szavazzunk.
Nemcsak a természetben, hanem a városi parkokban is sok a kullancs, ezért érdemes elővigyázatosnak lenni: ha időben eltávolítják a kullancsot, jelentősen csökkenthető a megbetegedés esélye - hangzott el az M1 aktuális csatorna szerdai adásában.
Új kullancsfaj jelent meg Magyarországon a Dunántúlon Somogy és Tolna megyében. Az új vérszívókról még keveset tudnak a szakértők, köz- és állat-egészségügyi veszélyeit vizsgálni kell - mondta az InfoRádióban a Magyar Kullancsszövetség elnöke, Kapiller Zoltán, aki szerint most már egész évben kullancsszezon van.
Áprilist írunk így már rég „felébredtek téli álmukból” a kullancsok, akik vétlen két- és négylábú áldozataikra lesnek az erdőkben, réteken, és már a városi kertekben-, parkokban-, illetve az óvodák, iskolák udvarán egyaránt.
Az átlagosnál nagyobb, fájdalmasan viszkető csípések, titokzatos, lassan múló foltok hátterében, nagy valószínűséggel rovarcsípés áll. A felmelegedés miatt hazánkban is megjelenhetnek trópusi rovarfajok, amelyek esetleg betegséget terjeszthetnek, és az is igaz, hogy nálunk „honos” lárvák, férgek és amőbák is okozhatnak ijesztő tüneteket, de azért ez nem általános.
Az elhúzódó tél után végre beköszöntött az igazi tavaszias (mit tavaszias, szinte már nyári!) meleg idő, ezzel együtemben megkezdődött a szabadtéri tevékenységek időszaka - s vele párhuzamban a kullancsszezon is. - írja a kirandulo.blog.hu.