Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
Nem fogynak a koronavírus járvány idején 300 milliárd forintért beszerzett lélegeztetőgépek – ez derül ki az Országos Kórházi Főigazgatóság közadatigénylésünkre adott válaszából. Az állami intézmény két csarnokban tárolja az eszközöket, csak az elfoglalt területért fizet. A bérleti díj nem csökken.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) csaknem 670 millió forint versenyfelügyeleti bírságot szabott ki, amiért négy jelentős piaci szereplő már a közbeszerzési kiírás előtt felosztott egymás között egy állami altató- és lélegeztetőgép tendert – közölte a versenyhatóság csütörtökön az MTI-vel.
Nagyon sok hibát talált a jegybank az Ott-One nevű vállalkozás háza táján, a Budapesti Értéktőzsdén addig nem is lehet kereskedni a papírokkal, amíg mindent helyre nem hoznak. A cég a lélegeztetőgép-beszerzésekkel került tavaly a hírekbe, majd azzal, hogy hónapokon át képtelen volt könyvvizsgálót találni, így gyorsjelentést sem tudott közzétenni.
Vannak olyan élethelyzetek, amikor csak a lélegeztetőgép mentheti meg az életünket. Különösen így van ez napjainkban a szörnyű koronavírus betegségben szenvedőknél, ám egyre jobban félünk a lélegeztetőgéptől, hiszen az intenzív osztályokon kezelt betegek 60-80 százaléka elveszti az életét.
Az Országos Kórházi Főigazgatóság visszapasszolta a labdát a külügynek a lélegeztetőgépek garanciái ügyében. Szerintük Szijjártóék szerződtek a gyártókkal, így ők nem is tárgyalhatnak a raktárban lévő eszközök garanciájának meghosszabbításáról.
15 milliárd forintos osztalékot hozott a lélegeztetőgép-biznisz az egyik beszerző cég tulajdonosainak, a kormány a Fourcardinal Kft.-vel kötötte a legnagyobb összegű szerződést a lélegeztetőgépek beszerzéséről.
Habár alapvetően az az intenzív terápiás ellátás célja, hogy a betegek mihamarabb lekerüljenek a lélegeztetőgépről, és átlendüljenek a fertőzés súlyosabb tünetein, a lélegeztetőgépről lekerülő páciensek többsége igen komoly szövődményekkel szembesül a terápia végeztével.
Kilenc dolgozó, nyolcszáz lélegeztetőgép, és fejenként 1,2 milliárd forint bevétel: számokban az OTT-One Nyrt. tavalyi teljesítménye. Valami azonban gyanús lett a könyvvizsgálónak. - írja a 24.hu
Hadházy Ákos független parlamenti képviselő Facebook-oldalán újabb összehasonlító adatokkal támasztotta alá azt az állítását, hogy a tavaszi lélegeztetőgépeket mennyire túlárazva szerezte be a kormány.
A korlátozó intézkedéseknek köszönhetően alakul stabilan 700 alatt a koronavírus-fertőzés miatt lélegeztetőgépen lévők száma, a berendezések beszerzése indokolt volt - jelentette ki a Semmelweis Egyetem rektora pénteken az MTI-nek nyilatkozva.
Dr. Novák Hunor gyerekorvos egy intenzív terápiában dolgozó professzorral beszélt a nehezen értelmezhető statisztikákról és arról, hogy paradigmaváltásra van szükség: vissza kell szorítani a lélegeztetőgép használatát.