Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
Angliában mindenki kap alanyi jogon 400 font gázár támogatást, Franciaországban nem is hallottak még szankciós inflációról, és nem érzik igazságtalannak a szankciókat, Ausztriában pedig a tantermeket nem tartják hidegen, és mindenhova fölszereltek mozgásérzékelős kapcsolókat.
A túlélést jelentheti a spórolás - ezt vallják a tolnai megyeszékhely, Szekszárd vezetői. Több kulturális intézményt bezárnak vagy összevonnak annak érdekében, hogy csökkenteni tudják a fűtésszámlát. A karácsonyi díszkivilágításon és egyes szakaszokon a közvilágítás kikapcsolásával ugyancsak próbálnak spórolni.
Igazat mond a kormány, tényleg csak az orosz-ukrán háború miatt volt szükség hirtelen és drasztikus gázáremelésre? Miért kell a lakosságnak hétszeres árat fizetni a gázért, ha a Fidesz szerint továbbra is jön „az olcsó orosz gáz”? Meddig létezett ténylegesen a rezsicsökkentés és mennyibe került a lakosságnak?
2021 első féléve és 2022 első féléve között a gázárak a 24 uniós tagállamból 23-ban emelkedtek, az egyedüli kivételt Magyarország jelentette, derül ki a villamosenergia- és gázárakra vonatkozó friss Eurostat-adatokból.
A magyar háztartások 2022. augusztus 1-jétől kezdődően átlagfogyasztás felett “nem rezsicsökkentett” árat fizetnek. Arról azonban kevés az elérhető információ, hogy mindez hány embert is érint, ezért utánajártunk annak, hogy nagyjából hány háztartás fizethet magasabb rezsiköltségeket. A KSH területi statisztikájából kiderült, hogy a rezsiemelés átlagosan akár a települések felére, vagy közel 1,5 millió háztartásra is vonatkozhat.
Három hónapja nem volt olyan alacsony a gáz világpiaci ára, mint most – a kormány által „szankciós inflációnak” nevezett folyamat, valamint az energiacégek konspirálásának ellenére. Magyarországra is begyűrűzik az árcsökkenés, de erre még kicsit várni kell. Egyelőre azt a gázt használjuk, amit még korábban, drágábban szeretünk be.