Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
A kormánypártok Novák Katalint, az ellenzéki pártok Róna Pétert jelölték köztársasági elnöknek. Mindkét jelölt 15 perces beszédet mond az országgyűlésben, a parlamenti erőviszonyok alapján Novák Katalint már az első szavazási körben megválaszthatják, és ő lehet Magyarország első női államfője.
Róna Péter az ellenzéki összefogás köztársaságielnök-jelöltje, őt állítják szembe Novák Katalinnal. Az ellenzéki pártok sajtóközleményéből az is kiderül, hogy a jelölt vállalta a felkérést. - írja az Index
"Amit most Orbán Viktor Brüsszelben elért, azt talán csak a francia minisztertanács egykori elnökének, Talleyrand-nak sikerült, amikor nem sokkal Napóleon veresége után visszaállította Franciaország helyét az európai politikai rendszerben. Az unió Orbán Viktor tevékenysége nyomán értékközösségből érdekközösséggé vált, tehát Orbánnak sikerült teljesen újradefiniálnia az Európai Unió lényegét" – véli Róna Péter.
„A válság üzenete egyszerű: az olyan életmód, amely megpróbálja felülírni a Teremtést, megpróbálja kisajátítani azt a saját önző céljai számára, meg fogja bosszulni magát” – vallja Róna Péter. A karantén miatt Somogy megyei birtokán ragadt oxfordi közgazdász professzorral történelmi pesszimizmusáról, a liberális rend kudarcáról és a válságos idők lehetséges kimeneteléről is beszélgetett a Mandiner.
A közgazdász a Hír Tv-ben azt mondta, nem tud róla, hogy ő lesz majd az állítólagos Jobbik–MSZP–LMP választási összeborulás motorja, ahogy a kormánypárti Magyar Idők állította, de nem különösebben akar reagálni egy ilyen pongyola írásra.
Az azonnali kérdések órájában Szakács László szocialista képviselő vonta kérdőre az ülésteremben megjelenő jegybankelnököt. Jelezte, minden hivatalos megkeresésére csupán annyi válasz érkezett, hogy a Matolcsy György által elmondottakról – miszerint egyik nagy NATO-szövetségesünk budapesti nagykövetségéről kormány- és jegybankbuktató műveleteket indítottak – már tárgyalt a nemzetbiztonsági bizottság. - írja az mno.hu.
Az utóbbi 25 év magyar gazdaságpolitikájának egyik legnagyobb rákfenéje, hogy a nemzetközi adóegységesítés, így a magasabb társasági adó (tao) ellen dolgozik – mondta a Magyar Nemzetnek Róna Péter közgazdász.