15 millió forint pénzadománnyal segíti a Szent Imre Egyetemi Oktatókórház COVID-19 járvány elleni gyógyító tevékenységét az Allee Bevásárlóközpont. Az egészségügyi intézmény a támogatást lélegeztetőgépek, EKG készülékek, vérnyomásmérők, valamint orvosi védőfelszerelések és fertőtlenítőszerek beszerzésére fordítja.
Betegek után már egy távozó orvos is cáfolja, hogy rendben mennek a dolgok a fővárosi Szent Imre Kórházban. A héten az Index híre nyomán bombaként robbant, hogy hét altatóorvos, köztük az osztályvezető is távozik az intézményből, amit néhány órás gondolkodás után a kórház vezetése azzal próbált elkenni, hogy a hiányzó létszámot négyre csökkentette és kijelentette, emiatt nem marad el tervezett műtét.
Nyilatkozott a Tényeknek az egyik altatóorvos, aki felmondott a Szent Imre Kórházban. Csurgai Annamária azt mondta, azért döntött így, mert nem látott megoldást arra, hogy elfogytak a kórházban a szaképzett nővérek, és az orvosokat túlterhelik.
A Szent Imre Egyetemi Oktatókórház vezetése közleményben reagált az intézményről szerdán megjelent sajtóhírekre. A kórház tájékoztatása szerint az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Osztályon 20 orvos státusz van, ebből jelenleg 5 nincs betöltve.
A Szent Imrében dolgozó altatóorvosok háromnegyede felmondott, mert úgy érezték, nem tudják biztonságosan végezni a munkájukat. Az altatás és fájdalomcsillapítás mellett az életveszélyes betegeket kezelő orvosok inkább külföldre mennek: szaktudásuk egész Európában hiány, csak tőlünk nyugatabbra az itthoni bérük három-négyszeresét is megkereshetik.
Futószalagon érkeznek a legkülönfélébb esetek, miközben az előtérben akár egy teljes napot is várakozással töltő betegek egyre türelmetlenebbek. A 12 órás műszakban dolgozó személyzetnek szusszanásnyi ideje sincs: a háziorvosok sokszor ideküldik diagnózisra a várólisták elől kitérő betegeiket, és mióta a detoxikálók megszűntek, az ájult részegek is a szomszédos szobában józanodnak. Éjszakai műszak a Szent Imre Kórház sürgősségijén.