A Google azt állítja, hogy bizonyítékai vannak arra, hogy egy kereskedelmi cég kihasználta a Samsung újabb okostelefonjaiban talált nulladik napi biztonsági réseket, és egy kémszoftverrel több telefont feltört. A társaságot nem nevezték meg, de hasonló cégről lehet szó, mint a Pegasus-botrányba lassan belebukó NSO Group.
Két fontos jogszabályt is elfogadott az EU az elmúlt időszakban, mellyel megreguláznák az internetes nagy techcégeket. Az egyik legfontosabb, hogy a tartalomfogyasztást és a hirdetéskezelést leginkább meghatározó algoritmusok működését nyilvánossá tennék, valamint a felhasználók kezébe adnák a döntést, hogy akarják-e, hogy profilalkotás alapján egy program döntse el, hogy mit látnak.
A kisvállalkozások a jövőben nem kell külön POS-terminálokat felszerelniük, valamint fizetni a banki díjakat: az Apple olyan új szolgáltatást tervez, amely lehetővé teszi a kisvállalkozások számára, hogy közvetlenül az iPhone-okon fogadjanak el fizetéseket, mindenféle extra hardver nélkül.
Az 5G már a bevezetés küszöbén áll, viszont most 48 ezer tudós követel moratóriumot az új technológia bevezetésére. Mivel nem ismert az 5G-hálózatoknak az emberre gyakorolt valódi egészségügyi hatása, ez így emberkísérletnek minősül, amit a nemzetközi jog bűncselekményként tart számon - vélik. - írja a Napi.hu
Ha önmagában minimálisan is, de minden Google-keresés hatással van a környezetre. A Quartz szerint egy átlagos nap 3,5 milliárd keresése az internethez köthető teljes károsanyag-kibocsátás 40 százalékát teszi ki. - írja a g7.24.hu.