h i r d e t é s

Csengeri örökösnő: Kósa Lajos svájci szállodáját én fizettem

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Csengeri örökösnő: Kósa Lajos svájci szállodáját én fizettem

2021. április 28. - 13:54

Nem tartja magát bűnösnek.

„Nem tartom magam bűnösnek, senkit nem tévesztettem meg, tévedésben nem tartottam” – kezdte vallomását a csengeri örökösnőként elhíresült P. Mária (születési neve alapján M. Mária, korábbi nevén Sz. Gáborné) a vallomását a Mátészalkai Járásbíróságon a Telex cikke szerint.

Az asszony akkor vált országosan ismertté, amikor kiderült, hogy többek közt Kósa Lajost, a Fidesz országgyűlési képviselőjét is egy állítólagos 1300 milliárd forintos mesés hagyatékkal hitegette. A csengeri asszony azt állította, hogy ő az örököse a felfoghatatlan vagyonnak, amit Kósa is elhitt. A nő befektetési tanácsokat kért a Fidesz politikusától, akivel többször is találkozott, és egy megállapodást is aláírtak közjegyző előtt.

Kósa később elismerte a dokumentum valódiságát, de csalónak nevezte P. Máriát, aki 2018 áprilisában elhagyta az országot. Még az előtt meglépett, hogy a rendőrség beidézte volna kihallgatásra. Ezután a hatóságok nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki ellene, ami alapján Svájcban került rendőrkézre. Miután megtörtént a kiadatása, hazahozták, őrizetbe vették és letartóztatták.

Csütörtökön kezdődött az ügy tárgyalása a Mátészalkai Járásbíróságon, ahol P. Mária tett vallomást. A vád szerint az asszony különösen nagy kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalással gyanúsítható, szerinte azonban van örökség, de ha mégsincs, akkor ő is becsapott áldozat. A nő vallomása szerint Kósa Lajos nem csak, hogy aktívan részt vett a hagyatéki eljárás meggyorsításában, de többször ment Svájcba P. Máriával együtt, aki a szállását is fizette a Fidesz politikusának.

Ne külföldiek intézzék

"Ha tudta, hogy nem létező hagyatékról van szó, akkor miért fogadott el ilyen dolgokat?" – kérdezte a telex cikke szerint P. Mária a tárgyaláson. Elmondta: az örökségről a polgármesteri hivatalba érkezett levélen keresztül értesült, majd Péteri István ügyvédhez ment. Később ez az ügyvéd hozta össze sógorán, Orendi Mihályon keresztül Kósa Lajossal. A nő szerint maga Kósa ajánlotta fel, hogy segít az ügyintézésben, "hogy mielőbb hozzájussak, hogy ez a vagyon Magyarországon legyen befektetve, itt legyen használva, ne külföldiek intézzék."

Szerinte innentől lett jó a kapcsolatunk a Fidesz politikusával, aki meglátogatta őket Csengerben is. „Debrecenbe mi is jártunk hozzá családdal, férjemmel (aki később meghalt, nem sokkal később öngyilkos lett az 57 éves P. Mária felnőtt fia is – a szerk.). Okiratokat írt alá vagyonkezelésről, hogy bármilyen ingóságot el tudjon hozni a konzulátuson keresztül a wiesbadeni házból. Ezt is aláírta. Felesége nevére lett egy okirat készítve, amelyikban 2 millió eurót kapott volna a felesége, miután nálunk egy családi botrány alakult ki, ezért a feleségével visszamondatta egy debreceni közjegyző által a felajánlást és édesanyja nevére állíttatta ki. Mindig elfogadták az ajándékozást, aláírt levélátvételi elismervény. Tehát ráutaló magatartással elfogadta, sohasem utasított vissza semmit” – mondta a bíróságnak a csengeri nő.

Elmondása szerint többször járt Svájcban Kósával, ahol magánbanki vezetőkkel, ügyvédekkel találkoztak. „A Savoy hotelben lévő szállását is én fizettem” – mondta az asszony. A telex szerint ebben a szállodában most, a koronavírus miatti nyomott árakon is legalább 400 euró egy éjszaka. (24.hu)