Elképesztően pörög a letelepedési kötvénybiznisz
A korábbi becsléseket is felülmúlta a kötvényprogramban részt vevő Fidesz-közeli offshore cégek bevétele - írja a Magyar Nemzet.
A Bevándorlási és Menekültügyi Hivatal (BMH) végleges adataiból kiderült, hogy 6585 bevándorlónak jegyeztek le állampapírt a közvetítővállalkozások. Az egy kivételével adóparadicsomokban bejegyzett cégek ezzel 155 milliárdos bevételt könyvelhettek el - írja a Magyar Nemzet.
Jól járt a Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszterhez és Habony Árpádhoz, a kormányfő tanácsadójához köthető ügyvédi iroda is. Kosik Kristóf cége vehette át a letelepedési engedélyeket, ezért ügyfelenként ötezer euró ütötte a markát. Az iroda ebből tízmilliárd forinthoz jutott. Vagyis a kötvényprogram összesen 165 milliárdos bevételt hozhatott a Fidesz-közeli érdekköröknek. Ez akkora összeg, hogy ha húszezer forintos bankjegyeket fektetnénk hosszában egymás után, a sor légvonalban Budapesttől Párizsig érne - jegyzi meg a lap.
A külföldiek 78 százalékát egyetlen cég, a Kajmán-szigeteken bejegyzett Hungary State Special Debt Fund hozta be, amely a kínai ügyfelekre kapta meg a kötvényforgalmazási engedélyt a fideszes többségű Országgyűlés gazdasági bizottságától. A cégről a testülettől kapott engedélyt átadta a hasonló nevű, Hongkongban bejegyzett Hungary State Speciel Debt Managementnek. Ennek tulajdonosa három, a Brit Virgin-szigeteken bejegyzett offshore cég, amelyek akkor alakultak meg, amikor Rogán Antal benyújtotta a programot lehetővé tevő jogszabályt a parlamentnek.
Csak idén közel 19 milliárd forintot vesztett a költségvetés a kötvényprogramon, ami a Magyar Nemzet szerint felveti a hűtlen kezelés bűncselekményének gyanúját. A végleges adatok alapján családegyesítéssel együtt 19 885 bevándorlónak adott letelepedési engedélyt az Orbán-kormány. (napi.hu)