h i r d e t é s

Föld körüli pályára állította Kína a világ első 6G műholdját

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Föld körüli pályára állította Kína a világ első 6G műholdját

2020. november 11. - 08:43

Még el sem terjedt világszerte az új standardként beharangozott 5G, a távol-keleti ország máris a következő nagy technológiai előrelépéssel rukkolt elő.

A kép illusztráció! - Forrás: TweakTown

November 6-án a Sanhszi tartományban található Taijüan Kilövőállomásról 12 szatellittel együtt egy 6G-s műholdat is a világűrbe bocsájtottak, amire mindezidáig még nem volt példa az emberiség történelmében.

A kínai Elektronikai és Technológiai Egyetemről elnevezett UESTC műhold a 6G-frekvenciák teljesítményét fogja vizsgálni az univerzumban. A mérnökök egybehangzó véleménye szerint a 6G nagyjából százszor gyorsabb adatátviteli sebességekre lehet képes, mint az 5G, ugyanis a technológia magas frekvenciájú terrahertz hullámokon alapszik.

A vadonatúj szatellit multifunkcionális, mivel a 6G-antennán kívül egy mezőgazdasági védőrendszert és egy erdőtüzek előrejelzésére alkalmas szerkezetet is szereltek a belsejébe.

Egyelőre kérdéses, mikor válthatunk át 6G-re, mint ahogyan az sem biztos, hogy egyáltalán ez a közeljövőben pénzügyi szempontból megérné-e, hiszen még csak most fogunk átállni az 5G technológiára egy évtizednyi 4G után, így valószínűleg nem kell azzal számolnunk, hogy máris kidobhatjuk az 5G-s mobiljainkat.

Az 5G infrastruktúrájával összefüggésbe hozható egészségügyi és környezetvédelmi kockázatokkal kapcsolatban 40 ország 215 tudósa kérte fel a Szövetségi Kommunikációs Bizottságot (FCC) egy átfogó vizsgálat indítványozása céljából. Habár rengetegen hangoztatják, hogy az 5G káros az egészségre, ennek cáfolatára és megerősítésére sem került még sor. (liner.hu)