Hivatalosan is Rogán Antal a propagandáért felelős miniszterünk
Rogán Antal hétfő délelőtt családja társaságában kiállt a Sándor-palota szőnyegére, odasétált Áder Jánoshoz, átvette a kinevezést, ezzel pedig ünnepélyesen is Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszterré vált.
Másképp mondva a propagandáért és a tájékoztatásért felelős minisztérium vezetője lett, ahogy minisztertársa, Lázár János nemrég megfogalmazta.
Rogán frakcióvezetőből lett miniszter, és mostantól hozzá tartozik majd többek között az állami reklámköltésekért felelős Nemzeti Kommunikációs Hivatal, az évi 25 milliárd forintos költségvetéssel. Ahogy arról korábban írt róla a 444, kinevezésének két oka lehet. Ebből az egyik a fideszes kremlinológia, a másik pedig Magyarország szempontjából érdekes - írja a 444.
A Fideszben azért figyelnek erre, mert:
Lázár János kavarásának (illetve nyilvános kiállásának, ami szerint lemond, ha Rogán nála lesz államtitkár) az lett a vége, hogy Rogánnak csináltak egy külön minisztériumot. Ez értékelhető úgy is, hogy Lázár ritka nyilvános kritikával elérte, hogy egy neki vállalhatatlannak tűnő politikusért ne kelljen felelősséget vállalnia, vagyis ő nyert, meg úgy is, hogy Rogán van olyan fontos ember, hogy külön intézményt hozzanak létre a kedvéért, vagyis inkább ő a győztes.
Miközben a legvalószínűbb az, hogy a nyertes szokás szerint Orbán Viktor, aki megint elérte, hogy a párt utána következő két legerősebb egymással harcoljon ahelyett, hogy az utódkérdés egyáltalán komolyabban eszükbe jusson.
Vagyis nem véletlen, hogy Lázár János a szokásos udvariasság nélkül minősítette proganadaminisztériumnak kollégája új munkahelyét.
Magyarországnak meg azért fontos, mert:
Belső kavarás ide vagy oda, ezzel tényleg intézményesült a kormányzati propaganda. A csapat része lesz Tuzson Bence kommunikációs államtitkárként, Dömötör Csaba, Miniszterelnökség kormányzati kommunikációért felelős helyettes államtitkára, Biró Marcell, jelenlegi belügyminisztériumi kabinetfőnök, és Nagy János államtitkár.
Az ő dolguk pedig mostantól az lesz, hogy ne legyenek többé a 2014 őszihez hasonló “megbicsaklások”, a nyilvánosság mindig szigorúan azokat a témákat kövesse és közvetítse, amiket a kormány szeretne.
Ehhez rendelkezésükre áll egy egyre terebélyesebb médiacsoport, melynek meghatározó alakjaihoz (Andy Vajna, Habony Árpád) Rogánt erős személyes szál fűzi.
Érdekesek tehát a Fidesz belső hatalmi harcai, de összességében mégiscsak az tűnik fontosabbnak, hogy hétfő délelőtt két rendszerváltó politikus szentesítette, hogy Magyarországon intézményesen működjön a kormányzati propaganda.