Jogellenesen megakadályozott diákfesztivál
Egy 2 hónapra előre engedélyezett jótékonysági rendezvényt megtartását az utolsó pillanatban, érdemi magyarázat nélkül megakadályozzák.
A DiákFeszt jótékonysági fesztivál július elején a Margitszigetre lett bejelentve és engedélyezve, majd másfél hónappal később, augusztus végén egy utólag megkezdett, kiemelt nemzetgazdasági beruházás (közműcsere) miatt azönkormányzat nyomására a rendőrség teljesen jogellenes módon, érdemi magyarázat nélkül utólag megtiltotta a rendezvény megtartását, a szervezők viszont felülvizsgálati kérelmet nyújtottak be a bíróságra, amelynek szerdáig kell ítéletet hoznia.
A fejlemények tudatában a szervezők felhívására a Sziget fesztivál szervezői a jótékonyság jegyében felajánlást tettek a rendezvény Hajógyári-szigeten való megtartására, de az önkormányzat illetékes bizottsága nem tartja annyira fontosnakaz ügyet, hogy szeptember 6. előtt összeüljön - a rendezvény viszont egy szűk héttel korábban kerülne megrendezésre, így az abszurd helyzet miatt teljesen ellehetetlenül a megtartása.
A szervezők álláspontja szerint tehát ma Magyarországon előfordulhat egy 2 hónapra előre engedélyezett jótékonysági rendezvénnyel, hogy az utolsó pillanatban, érdemi magyarázat nélkül megakadályozzák a megtartását.
A szervezők szerint a hátrányos helyzetű diákok problémái a rendezvény megakadályozásától nem múlnak el, valamint továbbra is szeretnék, hogy ne egy légkondis irodából mondják meg a döntéshozók, hogy a diákok meddig üljenek a (tanulásra alkalmatlan) 40 fokos tanteremben.
Éppen ezért szeptember 1-jén (csütörtökön) 17 órától villámcsődületet tartanak a budapesti Hősök terén a nyári szünet lerövidítése ellen, a DiákFesztért, és hogy a döntéshozók betartsák Magyarország törvényeit, amelyen mindenkit szívesen látnak.
Mi is lett volna a DiákFeszt?
DiákFeszt - A jövő zenéje címmel tartottak volna középiskolás és egyetemista diákok szeptember 1-jén, csütörtökön reggel 8 óra és szeptember 3-án délelőtt 10 óra között non-stop zenei-közéleti fesztivált a Sziget fesztiválnak is otthont adó Hajógyári szigeten, melynek zenei fellépői többek között Kökény Attila, az X-Faktorból ismert MDC zenekar, az idei Eurovíziós Dalfesztivál hazai válogatóján ismertté vált Mushu lettek volna.
A DiákFeszt célja az lett volna, hogy színvonalas fellépőkkel és elképesztően jó hangulatban mutassák meg a résztvevők, hogy a nyári szünet addig tart, ameddig a diákok szeretnék*. Idén 2 nappal tovább húzzák a nyári szünetet, mivel a döntéshozók 2019-től le akarják rövidíteni.
A zenés programot a társadalmi felelősségvállalás és a kritikus gondolkodás témájában szervezett interaktív beszélgetések, interjúk színesítették volna - a meghívást elfogadta például Sándor Mária, Törley Katalin, Gyurkó Szilvia, Ceglédi Zoltán, Lakner Zoltán és L. Ritók Nóra is.
De mit ér önmagában a puszta beszéd a társadalmi felelősségvállalásról? A szervezők biztosítani akarták a résztvevők számára a lehetőséget, hogy a jegyek megváltásával segítsék a hátrányos helyzetű diákok oktatását az Igazgyöngy Alapítvány jóvoltából.
A DiákFeszt tehát egy teljesen non-profit, jótékonysági rendezvény lett volna, célja a résztvevők számára belépést biztosítani egy olyan élmény-sorozatba, amely során zseniális hangulatban tapasztalhatják meg, hogy közös ügyeikkel foglalkozni, azokról beszélgetni, egymást meghallgatni, valamint másokon segíteni menő!
Hajós András videója arról, hogy miért (lett volna) jobb a DiákFeszt, mint az iskolai évnyitó:
A villáncsődület a Facebook-on >>