Két ivóvízminőség javító projektet zár az Északdunántúli Vízmű ZRT. december elején
Az Északdunántúli Vízmű Zrt. sikeresen lezárta Ivóvízminőség javító projektjeit, melyeket a Magyar Állam és az Európai Unió támogatott. A Környezet és Energia Operatív Program keretében létrejött fejlesztések több mint 1 milliárd forintból valósultak meg.
Az ivóvízminőség-javító projekteket Kocson, Nagyparnakpusztán, Nagyigmándon és Kisigmándon, valamint a környező pusztákon valósították meg. A beruházás célja az uniós irányelvben és kormányrendeletben meghatározott ivóvízminőség biztosítása az érintett településeken.
A regionálisan működő Északdunántúli Vízmű Zrt. ivóvízellátási, szennyvízelvezetési és tisztítási feladatokkal foglalkozik. Komárom-Esztergom, Fejér és Pest megyékben, 84 településen, több mint 310 ezer ember számára biztosítja az ivóvízellátást. A vállalat fő célkitűzései közé tartozik környezetének megóvása mellett a tiszta és egészséges ivóvíz szolgáltatása, valamint a szennyvizek környezetkímélő tisztítása.
A pályázatnak köszönhetően Kocson és Nagyparnakpusztán mintegy 3.000 fő számára, míg Nagyigmándon és Kisigmándon, valamint a települések közelében lévő pusztákon több mint 3.500 lakos számára biztosítanak tiszta és egészséges ivóvizet. Az érintett területek ivóvize a beruházás előtt a megengedett uniós értékek feletti ammóniát, vasat és mangánt tartalmazott. A probléma megoldásaként tatabányai karsztvízbázisra való áttérést, ill. más regionális rendszerre történő csatlakozást valósított meg az ÉDV Zrt. és a kivitelezők. A minőség javítása érdekében Nagyigmánd térségben 15, míg Kocs területén 9 km új vezetéket is lefektettek.
Az Északdunántúli Vízmű Zrt. és a projektekben közreműködő kivitelezők bíznak benne, hogy a fejlesztésekkel jelentős javulást érhetnek el a térség ivóvízminőségében és a lakosság életkörülményeinek fejlődésében.