LMP: Orbán Brüsszelbe is exportálta korrupciós politikáját
Az LMP szerint minden uniós normával szembemegy, hogy az Európai Bizottság máig nem tárta a nyilvánosság elé a Paks 2-vel kapcsolatos kötelezettségszegési eljárás elutasításának részleteit.
Ungár Péter hétfői, budapesti sajtótájékoztatóján arra is rámutatott: ismét előkerült Klaus Mangold német üzletember neve, az orosz lobbistának tartott férfi ugyansi az Alstom felügyelőbizottsági tagja.
Az LMP politikusa szerint a kormánynak válaszolnia kell arra: Mangold hogyan lehet érintett mind a 4-es metró, mind a Paks 2-vel kapcsolatos ügyben. Felidézte: Günther Oettinger, aki az oroszokkal megkötött szerződés aláírásokat volt az unió energiaügyi biztosa, Klaus Mangold német üzletember magángépén érkezett Magyarországra. Ungár Péter mindezek miatt választ várt arra: a magyar kormány szerződésben vagy bármilyen kapcsolatban áll-e a két ember bármelyikével.
Emlékeztetett arra a sajtóhírre is, miszerint az Európai Bizottság elutasítását megelőzően Dominique Ristori, az európai energiaügyi hivatal vezetője "súgott" a Miniszterelnökség államtitkárának, Sonkodi Balázsnak az ügyben. Az LMP politikusa szerint mindez azt bizonyítja, hogy az Európai Bizottság célja nem a normák betartatása, hanem az, hogy az európai gazdasági társaságok hasznot húzzanak a beruházásból.
Az LMP vezetői és az MSZP várható miniszterelnök-jelöltje közötti találkozóra vonatkozó kérdésekre Ungár Péter azt felelte: az LMP eddig is tárgyalt ellenzéki vezetőkkel és a továbbiakban is fog, ugyanakkor kongresszusa határozatban mondta ki, önállóan indulnak a 2018-as választáson. Szakmapolitikai, illetve az alkotmányosság visszaállításával kapcsolatban szívesen egyeztetnek konkrétumokról - tette hozzá -, mandátumokról azonban nem - szögezte le.
Kérdésre elmondta azt is: az LMP a következő kongresszusán dönt arról, lesz-e saját miniszterelnök-jelöltje.
Forrás: MTI