Ellehetetlenült a Paks II. projekt, ugyanis az orosz-ukrán háború kitörése után Alekszej Lihacsov, az orosz Roszatom vezérigazgatója levélben jelezte a magyar kormány felé az elállási szándékukat vis maiorra hivatkozva – tudta meg a 24.hu oroszországi forrásból.
Néhány évvel azután, hogy Putyin annektálta a Krím félszigetet (2014), Orbán Viktor parancsnoki értekezletet tartott a belügyminisztériumban, ahol a titkosszolgálati vezetők is jelen voltak. Ebben felvázolta világképét: az USA és az EU gyengülőben van, felemelkedőben viszont ott a Kelet.
Benyújtotta a két új atomerőművi blokk reaktortartályainak gyártási engedélykérelmét a Paks II. Zrt. az Országos Atomenergia Hivatalnak - tájékoztatta Süli János, a két új atomerőművi blokk létesítéséért felelős tárca nélküli miniszter az Országgyűlés Fenntartható fejlődés bizottságában történt meghallgatása után az MTI-t.
A Paksi atomerőmű bővítése nem biztos, hogy jó ötlet. Sajnos a fidesz megragadt a 70-es években, ezért a már más nemzetek által használt, bevált új technológiára úgy tekintenek, mint borjú az új kapura. Vagy azért, mert az iskolázatlan ember számára varázslatnak tűnnek a modern technológiák, vagy azért, mert a magyar emberek biztonsága egyáltalán nem érdekli őket.
A paksi bővítésről tárgyalt Orbán Viktor Orbán Viktor miniszterelnök a Karmelita kolostorban fogadta Alekszej Lihacsovot, a Roszatom orosz állami atomenergetikai konszern vezérigazgatóját - közölte Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát vezető helyettes államtitkár.
A Paks II. Atomerőmű beruházás magyar megrendelője, a Paks II. Zrt. 2020. június 30-án – az ütemterv szerint – benyújtotta az Országos Atomenergia Hivatalnak (OAH) a két új VVER-1200-as, 3+ generációs paksi atomerőművi blokk létesítésiengedély-kérelmét.
Magyarországot nagyon komoly megbecsülés övezi a Nemzetközi Atomenergia-ügynökségnél (NAÜ), mert nagyon sokat és eredményesen tett annak érdekében az elmúlt években, hogy saját területén és globálisan is garantált legyen a nukleáris létesítmények védelme, biztonsága - jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn a NAÜ Nukleáris Védettségi Nemzetközi Konferenciáján elmondott felszólalásában.
Az LMP az atomenergia betiltása és a megújuló energiaforrásokra történő átállás érdekében kezdeményez további népszavazásokat - közölte az ellenzéki párt országos elnökségének titkára kedden Budapesten, sajtótájékoztatón.
Huszonnyolc évvel ezelőtt Silov altábornagy távozásával az utolsó szovjet katona is elhagyta Magyarország területét az "átmeneti" - 46 éven keresztül tartó - "állomásozás" (valójában megszállás) után.
A Direkt36 oknyomozó központ értesült, hogy a Paks2 beruházásért felelős Süli János miniszter stábja lépéseket tett egy olyan megoldás felé, ami biztosítaná, hogy az új atomerőmű alapozást megelőző munkái már azelőtt elkezdődhessenek, hogy a hatóságok engedélyezték volna az új blokkok építését – írja a 168ora.hu.
Nem mintha lenne egyéb választásunk, Orosz barátainkat ugyanis nem úgy ismertük meg, mint akik csak úgy elengednek bármiféle tartozást nekünk. Igaz Paks II. addig igazán biztonságos, amíg el nem indítják. Ha valamiért egy gombafelhő képe ugrik be olvasóinknak, az sem a véletlen műve.
Hiába az alacsony vízszint, nem kell nukleáris balesettől tartani Pakson. Az új blokkok építése a finnországi testvérnél tapasztalható gondok miatt lassultak le, a magyar projektcég pedig rendre visszaküldi az oroszoktól érkező terveket, több hónapos csúszás várható itthon is - mondta el a Népszavának adott interjújában Fichtinger Gyula, az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) főigazgatója.