h i r d e t é s

Rogán Antal bizalmasa is beül Mészáros Lőrinc szuperbankjába

Olvasási idő
3perc
Eddig olvastam
a- a+

Rogán Antal bizalmasa is beül Mészáros Lőrinc szuperbankjába

2021. augusztus 18. - 06:34

Mészáros Lőrinc lánya után Rogán Antal bizalmasa is helyet kapott a Magyar Bankholding menedzsmentjében.

Forrás: Portfolio

Két újabb vezérigazgató-helyettes ül be a Magyar Bankholding vezetésébe, ezzel teljes a menedzsment – írta a vállalat a Forbes.hu>-nak eljuttatott közleményben. Puskás András lesz a szuperbank kiemelt ügyeiért, kormányzati kapcsolataiért, kommunikációjáért, valamint az ESG-ért és fenntarthatóságért felelős vezérigazgató-helyettese, míg Szomolai Csabára kockázatkezelési vezérigazgató-helyettesként számítanak.

Szomolai Csaba neve ritkán forgott eddig a hazai sajtóban, a szakember az elmúlt négy évben a Magyar Nemzeti Bank (MNB) engedélyezésért és jogérvényesítésért felelős ügyvezető igazgatói tisztségét látta el, tagja volt a jegybank Pénzügyi Stabilitási Tanácsának.

Puskás András gyakrabban fordult meg a lapok hasábjain, régóta Rogán Antal, a miniszterelnök kabinetfőnökének bizalmasaként tartják számon, munkakapcsolatuk is régre nyúlik vissza. Már Rogán V. kerületi polgármestersége idején is együtt dolgoztak, Puskás volt Rogán alpolgármestere. Ezután lett bankár, az Eximbank üzleti vezérigazgató-helyetteseként dolgozott. 2018-ban, amikor távozott a banktól, nagyot szólt, hogy a piaci pletykák szerint 3 hónapi bérének megfelelő lelépti díjat kapott, bő 15 millió forintot. A bank akkor ezt tagadta, de a 24.hu rákérdezett >a bérezésre és kiderült: három és fél év alatt bruttó 154,6 millió forintot számfejtettek Puskásnak.


Puskás András V. kerületi alpolgármesterként kezdte Rogán Antal mellett. - Forrás: Magyar Bankholding

A szakember egyből a korábban az állam által az amerikai GE csoporttól megvásárolt Budapest Bankhoz (BB) került, ahol kockázatért és működésért felelős vezérigazgató-helyettesként dolgozott. Már ekkortájt szóltak arról piaci hírek, hogy a Takarék Csoport és az MKB együtt tenne ajánlatot az eladósorban lévő BB-re, de ez végül nem történt meg. A három bank inkább az összeolvadás mellett döntött, a második legnagyobb bank jöhet így létre a magyar piacon, amiben Mészáros Lőrinc (ő az MKB egyik nagytulajdonosa) mellett az állam is megmarad, mint tulajdonos. Így tehát nem nagy meglepetés, hogy végül Puskás is helyet kap a vezetőségben.

A szuperbank vezérhelyettesi pozíciójába épp a múlt héten ültették be> többedmagával együtt Mészáros Lőrinc lányát, Beatrixot is. Nemcsak kormányközeli szereplők vállaltak azonban fontos tisztséget a bankban, hanem a digitális banki megoldások egyik kiemelt hazai szakértője, Vinnai Balázs is a Bankholdinghoz igazolt>.

Mi is az a szuperbank?

Az MKB Bank, az MTB Magyar Takarékszövetkezeti Bank és a Budapest Bank részvételével már tavaly megalakult a Magyar Bankholding Zrt., a teljes fúzió azonban csak két év múlva zárul le. A Magyar Bankholding ezzel egycsapásra az ország második legnagyobb bankcsoportjává válik, megelőzi a K&H-t, az UniCreditet, az Erstét, a Raiffeisent, a CIB-et és természetesen az összes többi kisbankot.

  • 2013. június: Átalakítják a takarékszövetkezeti szektor tulajdonosi struktúráját egy mindenek felett álló szokatlan törvénnyel (lex specialis). Az állam így többségi tulajdont szerez a Takarékbankban, kiszorítva a korábbi többségi tulajdonosokat – az integrációhoz tartozó 122 szövetkezet tagjait.
  • 2014. március: Az állam eladja a Takarékbankban szerzett részesedését egy az FHB csoport közvetett érdekeltségébe tartozó cégnek.
  • 2015. szeptember: A takarékszövetkezeti integráció tagjává válik az FHB Jelzálogbank Nyrt. és az FHB Kereskedelmi Bank Zrt.
  • 2016: Folyamatosan zajlik a konszolidáció, sorra fuzionálnak a korábbi független szövetkezetek.
  • 2017 vége: A korábbi 122 takarékból már csak 12 regionális szövetkezet és 3 kisbank marad.  
  • 2018. június: Az FHB név eltűnik, az FHB bankjai Takarék Jelzálogbank és Takarék Kereskedelmi bank néven folytatják tevékenységüket.
  • 2019. október: Az utolsó 11 szövetkezet, valamint a Takarék Kereskedelmi Bank Zrt. és a Takarékbank Zrt. is egyesül, létrejön a teljes integráció az új Takarékbank (MTB Magyar Takarékszövetkezeti Bank) néven.
  • 2019. december: Az MTB meghatározó tulajdonosa Mészáros Lőrinc érdekeltségi köre.
  • 2020. május: A Budapest Bank csatlakozik az MTB Magyar Takarékszövetkezeti Bank és az MKB Bank között létrejött stratégiai együttműködéshez.
  • 2020. június: Megalakul a Magyar Bankholding Zrt. az MKB, az MTB és a Budapest Bank közös tulajdonlásával.
  • 2021. március: elfogadják az ötéves stratégiát, 2023-ra tűzik ki a fúzió lezárását.

forbes.hu>