h i r d e t é s

Röszkei per: hiába gyűlölöd őket, attól még ami történt, a mi szégyenünk marad

Olvasási idő
3perc
Eddig olvastam
a- a+

Röszkei per: hiába gyűlölöd őket, attól még ami történt, a mi szégyenünk marad

2016. július 04. - 07:54
0 komment

A röszkei összecsapások vádlottjai a Szegedi Járásbíróságon, 2016. március 17-én. - Fotó: Segesvári Csaba/Délmagyarország via kettosmerce.blog.hu

Az idős, félvak nő, a másik szintén idős, bottal járó férfi, egy bombázás miatt deréktól lefelé lebénult, kerekesszékes egyetemi hallgató, a röszkei zavargók, akik megtámadták a magyar államot. Első fokon elítélték őket, előtte pedig 10 hónapig házi őrizetben voltak idegenrendészeti fogdán, ahol semmilyen látógatót, még újságírókat sem fogadhattak, sőt az ítélet után szökés veszélye miatt a Bevándorlási Hivatal menekültügyi őrizetet rendelt el velük szemben, ami lényegében olyan, mint a börtön. Az a bevándorlási hivatal amelynek 60 napja lenne elbírálni a két férfi menedékérelmét, de ezt 8 hónapja törvényellenesen nem teljesíti.

Az ítélet kimondja, hogy ők, a félvak, a mankós, és a béna tömegzavargás résztvevőjeként elkövetett határzár tiltott megsértése miatt bűnösök. Az ítéletet úgy hozták meg, hogy semmilyen bizonyíték nem támasztja alá, hogy ez a három ember, vagy 7 társuk rendőrökre támadt volna, köveket dobált volna.

Egyszerűen azért ítélték el őket, mert a tömeg tagjai voltak, ami a határ felé nyomult. Annak a tömegnek, akik közül néhányan támadtak a rendőrökre, a többiek jóhiszeműen vártak a határ nyitására, majd amikor tévesen elterjedt, hogy megnyitják azt, elindultak, annak tudatában, hogy jogszerű magatartást folytatnak. Az, hogy ez a tömeg tévesen azt hitte, hogy megnyitották a határt, ahogy erről számtalan felvétel van, nem is érdekelte a bíróságot.

Tehát úgy ítélték el őket, hogy nem számított, hogy jóhiszeműen jártak el, nem számított, hogy nem akartak bűncselekményt elkövetni, nem számított, hogy agresszívan nem léptek fel.

Miközben a magyar állam nem is volt hajlandó vizsgálni azt, hogy miért hihette a tömeg, hogy megnyitották a határt, a videófelvételek alapján láthatóan nem volt elégséges kapcsolattartás a rendőrség és a tüntetők között, miért nem volt felszólítás a röszkei oszlatására, hogyan volt lehetséges, hogy békés embereket vertek viperával a TEK egységei, hogy újságírókat is őrizetbe vettek, és volt, akit ráadásul tiltott határátlépéssel is megvádoltak. Az állam a saját jogsértést nem vizsgálta, de kreált egy pert, hogy bizonyítsa, jogosan járt el.

Mert hogy ez egy kreált, koncepciós per, amelynek egyetlen célja, hogy igazolja a magyar állam erőszakos, békés emberek ellen is irányuló fellépését Röszkénél, és igazolja a Fidesz politikai propagandáját. Ezt a hatalmi, pártpolitikai kommunikációt, szavazatszerzői koncepciót igazolja ez a per.

Hétfőn 18:30-tól tüntet a Migszol csoport a Kúria előtt az abszurd és koncepciós per miatt. Mossuk le a gyalázatot, menjünk el. Az esemény Facebook-oldala:https://www.facebook.com/events/1343563382338579/

Ez pedig nem azért szégyenteljes, mert mi tehetnénk róla. Mert nem mi tehetünk arról, hogy a jelenlegi kormány, úgy tűnik, mindent felhasznál arra, hogy a propagandával bizonyítsa koncepcióját. Még azok se tehetnek erről, akik nem tudják, vagy nem akarják látni a hazugságot.

Ha a gyűlölet, vagy a félelem, esetleg a média által az információtól való elzártság nem engedi, hogy szolidárisak legyünk ezekkel az ártatlanul meghurcolt emberekkel, akkor is látni kell azt, hogy itt a lényeg, hogy a hatalommegtartás érdekében egy koncepciós pert folytat a magyar állam.



A hatalmi érdek és a koncepció pedig nem válogat, éppen azt veszi majd útjába, akit az érdeke kíván, ez a valaki pedig ma Magyarországon lehet bárki, a milliárdos oligarchákon kívül. Lehet ápoló, lehet katona, lehet rendőr, lehet hajléktalan, lehet cigány, egyszerű munkás, vagy milliárdos vállalkozó, ahogy ezekre mind-mind volt is példa az utóbbi években, még ha nem is ilyen látványosan igazságtalan és szörnyű eredménnyel.

A mi szégyenünk az, hogy nem védjük meg magunkat azzal, hogy megvédjük a legelesettebbeket ebben a történetben. Hogy nem parancsolunk megálljt az ilyen stílusú politizálásnak, a hatalmi érdek ilyen elnyomó, eltipró magatartásának, és ezzel tálcán kínáljuk fel magunkat a következő koncepció, médiahadjárat, megalázás, bérelvéltel, vagy per tárgyának.

Nem azért kell felszólalni, ellenállni, vagy akár csak baráti beszélgetésben is elmagyarázni, mi ez a hazugság, ami történik, mert szeretjük vagy gyűlöljük őket, vagy éppen félünk a menekültektől, hanem azért, mert a mi sorsunk, az ország sorsa múlik rajta.

 

Szerző: Jámbor András / kettosmerce.blog.hu