Senki se kíváncsi Mészáros lapjaira
Mióta felvásárolta a vidéki sajtót, egyre csökken azok eladott példányainak száma. A nyomtatott lappiac eseménydús második negyedévében szinte csak a Népszava tudta növelni eladásait. - írja a nepszava.hu.
Az legkisebb, ám így is igen komoly veszteséggel a Békés Megyei Hírlap úszta meg: az eladott 11 745 darabos példány 10,46 százalékkal kevesebb az egy évvel ezelőttinél. Jelentős, de 13 százaléknál kisebb zuhanás mutatkozott még a Petőfi Népénél, a Somogyi Hírlapnál, a Tolnai Népújságnál és a Vas Népénél. Ellenben a vásárlói közel ötödét veszítette el a Dunaújvárosi Hírlap, a 3713 darabos értékesítés 17,96 százalékkal kevesebb az egy évvel ezelőttinél. A Napló 18,21 százalékkal zuhant egy év alatt, így idén a második negyedévben már csak átlag 23 678 darabot értékesítettek a lap példányaiból. Az pedig már-már komikus, hogy
a legnagyobb csökkenést pont Mészáros lakóhelyének lapja, a Fejér Megyei Hírlap regisztrálta: az eladott 22 406 példány 18,26 százalékkal kevesebb az egy évvel ezelőttinél.
Forrás: mfor.hu/nepszava.hu
Átrendeződés a lappiacon
Nem volt eseménytelen az idei második negyedév a lappiacon, az április 8-i választás után ugyanis Simicska Lajos bejelentette, hogy a Lánchíd Rádió mellett a Magyar Nemzetet is megszünteti. Az mfor.hu szerint ez kedvezhetett a Népszavának, ami 3 hónap alatt 7,4 százalékkal tudta növelni az eladott példányszámot, mely így 19,9 ezerről 21 ezer fölé emelkedett.
Egyéves távlatban a Népszava növekedése - egy évek óta szűkülő piacon - kereken 10 százalék.
A Heti Válasz 9789 darabos átlagos értékesítése eközben 5,6 százalékkal marad el az első negyedévi, és 10,5-tel az egy évvel ezelőtti teljesítménytől. A HVG negyedéves bázison minimálisan, 0,3 százalékkal tudta növelni az eladásait, 30 297 példányra, 2017 második negyedévéhez képest azonban 2,4 százalékos a mínusz. A 168 óra a legnagyobb éves elmaradást regisztrálja: az idei második negyedéves értékesítése 13,8 százalékkal alacsonyabb az egy évvel ezelőttinél. A 10 105 darabos átlagos eladás 2,5 százalékkal az első negyedévinél is kevesebb.