Törökországban bemutatták az Édenek a vadonban dokumentumfilm-sorozat új részét
A Wild Edens dokumentumfilm-sorozat Törökországról szóló új részének premierjét Ankarában tartották.
A klímaváltozás lehetséges következményeire figyelmeztető sorozat második része Törökország növény- és állatvilágát mutatja be a Kaukázus és a Földközi-tenger mellékének egyedi és törékeny élőhelyein.
A biztonságos és tiszta energiatermelés terén vezető szerepet játszó Roszatom állami atomenergetikai konszernt aggodalommal töltik el a globális klímaváltozással kapcsolatos veszélyek.
Először is a természet szépségeinek gazdag tárházára szeretnénk felhívni a nemzetközi közösség figyelmét.
Másodszor pedig emlékeztetni szeretnénk arra, hogy a csodálatos környezet az emberi tevékenység pusztító következményeinek áldozatává válhat.
Filmünk az ökoszisztéma törékenységét mutatja be, valamint felhívja a figyelmet arra, hogy a bolygó megmentésében mindannyiunknak fontos szerep jut
– mondta el az eseményen Kirill Komarov, a Roszatom állami atomenergetikai konszern első vezérigazgató-helyettese.
Videoüzenetében Freida Pinto, a projekt nagykövete a következőket fogalmazta meg:
Hiszem, hogy a projekt több okból kifolyólag is kiemelten fontos. Fontos, mert mindannyiunknak megmutatja az oly sok éven át rejtve maradt természeti szépségeket és fontos azért is, mert a Wild Edens szembesít a klímaváltozás kockázataival.
Andrew Zikking, a dokumentumfilm-sorozatot készítő Off the Fence független produkciós társaság producere elmondta:
Bár a film a Wild Edens kampány részeként a klímaváltozás kérdéskörét járja körül, ám az nemcsak az élőhelyek pusztulását és a környezeti károkat vette górcső alá.
Szerettük volna Törökország lélegzetelállító vadvilágát is megragadni és ünnepelni, és azt is bemutatni, hogy mi az, ami örökre elveszhet. Ezeknek a törékeny ökoszisztémáknak a történetét Törökország legveszélyeztetettebb fajain keresztül szerettük volna elmesélni.
Felvillantva az állatok életének fontos pillanatait, legyen az ragadozók esetében a vadászat, a párzás, vagy pusztán a túlélés.
A dokumentumfilmet több mint három hónapon keresztül forgatták, a filmet Törökországban, Afrikában és Európában is be fogják mutatni.