h i r d e t é s
Izzottak a telefonok a rendőrségen, amikor szokatlan fényjelenség jelent meg az égen. A két fényes bolygó, a Vénusz és a Jupiter közel volt egymáshoz, de a hívók másként gondolták.
Vajon létezik mikrobiális élet a Vénusz felhőiben? A tudósok régóta töprengenek ezen a kérdésen, és hamarosan talán választ kaphatnak rá.
A NASA Parker Solar Probe űrszondája egy egész életre szóló szuvenírt küldött a Földre az Esthajnalcsillagról, miközben éppen a Napot tanulmányozta.
Szén-dioxidban gazdag és oxigénben szegény, aminek következtében a légnyomás a mostani százszorosa.
Idén szeptemberben egy amerikai kutatócsapat tagjai döbbenetes felfedezést tettek, ugyanis élet nyomaira bukkantak a Vénusz atmoszférájában.
Ez gyorsan ment – mondhatnánk, de valójában szerencsés véletlenek összjátékáról van szó. A BepiColombo űrszonda amúgy is odatartott, és már képet is készített a lángoló bolygóról.
Naprendszerünkben kétségkívül a Vénusz rendelkezik az egyik legextrémebb felszínnel, ugyanis átlagosan 460 Celisus-fok körüli forróság tombol a bolygón, amivel gyakorlatilag élhetetlen körülmények alakultak ki.
Egy nemzetközi kutatócsapat olyan vegyületet fedezett fel a bolygón, amely a Földön ilyen mennyiségben nem keletkezik magától, viszont ismertek olyan mikrobák, amik termelik és képesek életben maradni oxigénmentes környezetben is.
A Vénusz "mindig is orosz bolygó volt", űrhajóikkal pedig túl akarják a jövőben szárnyalni Elon Musk rakétáit.
A közelmúltban még aktív vulkanikus struktúrát azonosítottak a Vénuszon.
Két hét múlva egy nagyon érdekes műholdat küld az űrbe egy orosz amatőrcsillagász csoport: egy mesterséges csillagot, ami az éjszakai égbolt egyik legfényesebb objektumává válik. - írja az origo.hu.