h i r d e t é s

Így inkasszózott a Völner-ügyben a legtöbb kenőpénzt fizető végrehajtó

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Így inkasszózott a Völner-ügyben a legtöbb kenőpénzt fizető végrehajtó

2022. február 17. - 07:23

Felszólítás nélkül.

A kép illusztráció! - Forrás: Blikk

Újabb visszás végrehajtói történet dokumentációja került a 24.hu birtokába. Ebből az derült ki, hogy se szó, se beszéd emelt le az adós számlájáról egy vitatott tartozást M. Eszter önálló bírósági végrehajtó, akit pótmagánvádas eljárásban egy budai villa elárverezése miatt hivatali visszaéléssel is vádoltak, de első fokon felmentettek. Igaz, a nő csak a Gyorskocsi utcai fogda egyik meghallgatási helyiségéből követhette a tárgyalást, mivel jelenleg is letartóztatásban van a végrehajtói kart megrázó korrupciós botrány miatt.

Az újabb ügynek eredője is egy parkolási bírság, kárvallottja pedig a Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetségének elnöke, Dióslaki Gábor.

– 2020 júliusában a feleségem számlájáról váratlanul leemeltek 61 874 forintot. A banki közleményben M. Eszter végrehajtó neve és egy hiányos végrehajtási ügyiratszám szerepelt. Fogalmunk sem volt, hogy milyen ügyben, milyen alapon inkasszózta a számlát, mert semmilyen levelet vagy egyéb dokumentumot nem küldött nekünk – mondta Dióslaki a 24.hu-nak, aki először telefonon, majd emailen próbálta meg felvenni a kapcsolatot a végrehajtóval.

„Tudomásom szerint nem volt senkivel szemben bíróság által jogerősen megítélt lejárt, illetve ki nem fizetett tartozásom, így eljárásának okai ismeretlenek számomra. Ugyanakkor e pénzleemelés kérelmezőjéről, jogalapjáról és költségösszetételéről szóló utólagos elszámolási iratot sem kaptam meg öntől a mai napig postai levélben” – írta akkor M. Eszternek.

M. Eszter erre kioktatta Dióslakiékat, hogy ne emailen, hanem postai úton vagy e-papíron küldjenek neki üzenetet, mert csak azt tudják „joghatályosan elfogadni”. A végrehajtási jegyzőkönyvet és ügyiratokat másfél hónappal az inkasszó után küldte csak el, pedig azt legkésőbb a behajtással egy időben kellett volna a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar ajánlása szerint. Ez azért is fontos, mert enélkül lehetetlen fellebbezéssel vagy kifogással élni a vitatott eljárás miatt.

A papírból kiderült, hogy egy 14 ezer forintos parkolási pótdíj és járulékai miatt terhelte meg M. Eszter Dióslakiék számláját.

– Valóban volt egy vitatott parkolási bírságom, ami miatt fordulatos pereskedésbe bonyolódtam a XII. kerületi önkormányzattal, először én nyertem, aztán másodfokon ők. Nem is ezzel volt a probléma, hanem a végrehajtási eljárással – mondta Dióslaki Gábor, aki utólag, M. Eszter bukása után talált magyarázatot a végrehajtó jogellenes gyakorlatára. – Tudta, hogy védett személy, nem kellett foglalkoznia azzal, hogy milyen jogsértéseket követ el – vélekedett lapunknak. A pénzügyi érdekvédő már akkor is reménytelennek érezte a küzdelmet, és nem is harcolt tovább, inkább lenyelte a veszteséget.

A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar vezetése novemberben bukott le, akkor tartóztatták le Schadl György elnököt és több más végrehajtót, köztük M. Esztert is. Az ügyészek szerint ő fizette a legtöbb kenőpénzt, 254,8 millió forintot Schadlnak.

M. Eszter 2018-ban alapította Budán a végrehajtói irodáját, kinevezésében pedig Völner Pál igazságügyi államtitkár is szerepet játszott a nyomozók szerint. A fideszes politikusnak ugyanis Schadl összesen 83 millió forintnyi vesztegetési pénzt fizetett, hogy az általa kijelölt személyeket, köztük M. Esztert nevezze ki végrehajtónak.

M. Eszter pár éve azzal került be a hírekbe, hogy ő lakoltatta ki budai lakásából tiltakozások közepette Bíró Ica énekesnőt, arról pedig a 24.hu számolt be először, hogy 28 millió forintos tartozás miatt egy kissvábhegyi villát árvereztetett el 163 millió forintért, noha az adósnak az ügyvédje szerint lettek volna más vagyontárgyai, amelyekből ki lehetett volna elégíteni a tartozást. (24.hu)