Egy új, forradalmi térkép segítségével a British Antarctic Survey sikeresen feltárta az Antarktisz rejtett arcát: a vaskos jégtakaró alatt egy teljes kontinens húzódik, hegyekkel, völgyekkel és még aktív vulkánokkal is. A Bedmap3 nevű térkép, amely több mint hatvan évnyi kutatómunka eredménye, példátlan részletességgel mutatja be a fagyos kontinens felszíne alatti világot. Az eredmény ráadásul nem csupán tudományos szenzáció, hanem kulcsfontosságú információkkal szolgál az éghajlatváltozás hatásainak megértéséhez is.
Napjainkban sokan tudnak már angolul, illetve németet is számos ember használja a munkája során, azonban az, aki érvényesülni szeretne, jól teszi, ha minél több idegen nyelvet elsajátít. De vajon melyik az a nyelv, amely iránt nagy a kereslet? Mit érdemes tanulni a XXI. században?
Ötvenéves rejtélyre adhat magyarázatot, hogy az ausztrál kontinenstől délre, Tasmania partjainál a tenger alatti földcsuszamlást vizsgáló kutatók megtalálták az MV Blythe Star hajó roncsát - számolt be a The Guardian brit napilap hírportálja hétfőn.
Egy nemzetközi kutatócsapat érdekes eredményre jutott azzal kapcsolatban, hogy nagyjából 3,5 milliárd évvel ezelőtt hogyan jöhettek létre az első, mikroszkopikus életformák a Földön – írja a hvg.hu a Life című tudományos folyóiratban megjelent új tanulmány alapján.
Óriási aszteroida lép be szombaton a Föld pályájába, az űrsziklát már nyolc éve szemmel tartják a csillagászok. A tudósok szerint csekély esély van arra, hogy kárt okozzon bolygónkban, azonban felkészültek arra az eshetőségre is, ha fennállna a becsapódás veszélye.
Habár sokáig feltételeztük, hogy egyre kevesebb rádiójel szivárog ki az űrbe, úgy tűnik nem ez a helyzet. És ha valaki technológiai nyomok után kutat a galaxisban, annak egyre inkább megkönnyítjük a dolgát.