A 2022-es év a tökéletes autokrácia és a kormányzati káosz tetőpontja volt, az EU kiültette az Orbán-kormányt a szégyenpadra. A gyászjelentés a magyar demokráciáról az év végén már megérkezett az Uniótól, de az Orbán-rezsimmel látszólag még jól robogott az európai vonat; a jogállamiságról való tárgyalások mellett elkarácsonyozgat az orbáni kleptokrácia az Adrián.
Az új autoriter rendszerek hatékonyan álcázzák magukat alkotmányosnak látszó cicomáikkal. Ezek nemcsak a diktatórikus kormányzás legitimálását szolgálják, ideig-óráig, hanem nehezítik a tisztánlátást a demokrácia és a jogállam újraépítésének folyamatában. A jogállam fogalmának propagandisztikus relativizálása a homálykeltés politikai eszköze. Magyarország jelenleg a jogállami relativizálás modellállama.
Az ún. illiberális állam csak egy kicsit értelmesebb választás a középkornál; csupán annyival, amennyivel nem kell hozzá megtanulni az időutazást, hanem elég elhinni (kellő tudás hiányában), amit az embernek egy cinikus politikai vezető mond. - írja a hafr.blog.hu.
Detroit, az Amerikai Egyesült Államok autóiparának egykori fellegvára a XX. század eleje és az 1970-es évek között ontotta magából a kontinenst, sőt, egy ideig az egész világot motorizáló kocsikat (és teherautókat, buszokat, a háború alatt tankokat, stb.). - írja a merce.hu.
Timothy Snyder történész még 2016-ban, Donald Trump elnökké választása után írta össze, a XX. század tapasztalatai alapján mit lehet tenni egy illiberális rendszerben, hogyan érdemes viselkedni. A listát akkor lefordítottuk magyarra, most felidézzük ezeket a pontokat. - írja a 444.hu.
Magukról és országukról a magyar fiatalok gondolkoznak a leginkább ellentmondásosan, derül ki a szlovákiai Globsec intézet kutatásából, ami a V4 fiataljainak világnézetét vizsgálta – tudósít a 444.hu. - közölte a nepszava.hu.