Nagyot zuhant tavaly november óta a bitcoin árfolyam, csütörtök reggel pedig begyorsult az esés. Az áreséssel hatalmas összegű vagyon olvadt semmivé, kérdés, hogy lehet-e ennek tovagyűrűző hatása és megfertőzheti-e a hagyományos pénzügyi rendszert - írja a Napi.hu
Ha valaki jártas a kriptovaluták világában, vagy éppen csak folyamatosan figyelemmel kíséri a szektorról szóló híreket, biztosan hallott már egy-két dolgot a Bitcoin ETF-ekről. De mik is azok az ETF-ek és miért érdemes velük foglalkozni? Lássuk, mi az oka annak, hogy manapság ekkora (nem mellesleg pozitív) visszhang övezi az eszközt.
Miközben Kína betiltotta a kritpovaluták bányászatát, a különböző, nagy haszonnal kecsegtető ilyen-olyan virtuális pénz továbbra is jelentős érdeklődésre tart számot a világ többi részében, ez pedig szürreális sztorikhoz vezet.
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni.
Őrizetbe vette az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) a szarovi Összoroszországi Kísérleti Fizikai Tudományos Kutatóintézetének két mérnökét, akiket azzal vádolnak, hogy megpróbáltak bitcoint bányászni az intézmény szuperkomputerével - közölte pénteken az Interfax hírügynökség és a Life hírportál.