Az egykori Ikarus legsikeresebb buszai mind a 200-as szériába tartoznak, a sorozat városi buszai közül a szóló 260-as és a csuklós 280-as terjedt el igazán, ezekből több tízezer készült. Csak Budapesten is több ezres nagyságrendben közlekedett mindkét típusból 1971 óta (flottaszinten 1972 óta), ám most elérkezett a búcsú ideje.
Bár a naponta közzétett megyei adatokból a kezdetektől egyértelmű, hogy messze a fővárosban van a legtöbb igazolt fertőzött – nemcsak számszerűen, de népességarányosan is -, arról azonban eddig kevesebb szó esett, hogy nem Budapesten a leggyorsabb a növekedés üteme.
A Magyar Közlönyben este megjelent kormányhatározat Nemzeti Cirkuszművészeti Központnak nevezi azt a beruházást, amelyet a Nyugati pályaudvar melletti Eiffel tér és a Podmaniczky utca, illetve a Ferdinánd híd és a vasúti pálya közti területen kívánnak megvalósítani.
Két évvel ezelőtt a nyári főszezon legforgalmasabb napjain 7 buszjárat indult Budapestről Bécsbe. A vonalat akkor már mintegy 30 éve az állami Volánbusz és az osztrák hátterű Blaguss utazási iroda közösen üzemeltette. Vagyis a buszok már évtizedek óta ingáztak oda-vissza ebben az üzleti konstrukcióban.
Több ezer kínai telepedett le Magyarországon az utóbbi néhány évben az Orbán-kormány 2013 és 2017 között működtetett letelepedési kötvény-programján keresztül, akikről jóformán semmit nem tud a magyar társadalom.
Kibékülni látszanak a korábbi ellentétek, hiszen március végéig kapott időt az oktatásért és az egészségügyért felelős államtitkárság, hogy a versengő terveiket "összebékítve" tegyék le a budapesti kórház-fejlesztési javaslatukat a kormány asztalára.