Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
A világgazdaság fellendülése megnyugtatta a médiát, a befektetőket és a döntéshozókat. De vajon biztosítható-e hosszú távon az emberiség jövője, ha újra visszatérünk a tegnapi gazdasági növekedéshez?
"EU-megoldást" szorgalmaz több tagállam az energiaárak egekbe szökésére válaszul, amivel esetleg újabb területen mélyülhet az uniós integráció. Mások szerint viszont az ársokk éppen, hogy egyes uniós politikákat – mindenekelőtt a "zöld megállapodás" végrehajtását – lehetetleníthet el, rombolva az EU imázsát is.
Magyarország és Szlovénia közösen pályáz európai uniós támogatásra gázvezeték-hálózatuk összekötéséhez, amellyel lehetővé válna Magyarország számára LNG (cseppfolyós földgáz) vásárlása Olaszországból - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szombaton az MTI-nek.
„Hol lesz akkor Magyarország energiafüggetlenedése-energiafüggetlensége, ha Paks-1 üzemelésével párhuzamosan elkezd termelni Paks-2, s ezzel a magyar villamosenergia-termelés mintegy 70 százalékát az orosz fűtőanyag-ellátáson alapuló atomenergia biztosítja majd?” – teszi fel a kérdést Holoda Attila. - írja a fuhu.hu
Míg a világon mindenhol támogatják a napelemek és egyéb megújulók terjedését, nálunk kifejezetten gátolják azt, elég csak a 2015-ben bevezetett termékdíjra gondolni, a szélerőművek telepítésének ellehetetlenítésére, illetve hogy évek óta nem volt normális pályázati lehetőség ilyen eszközök lakossági telepítésére - írja a kiszamolo.hu.
Február végén újabb energiatakarékossági pályázatok jelennek meg - mondta Szabó Zsolt, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) fejlesztés- és klímapolitikáért, valamint kiemelt közszolgáltatásokért felelős államtitkára kedden az M1-en.
A rosszul alakuló amerikai gazdasági konjunktúra általában véve aktívabb nyomásgyakorlásra készteti a Fehér Házat, amely az energetikai téren is saját érdekeit próbálja rákényszeríteni másokra. Ennek jó példája az e szektorért felelős különmegbízott, Amos Hochstein nevével fémjelzett, minden áron Oroszországnak az európai piacokról való kiszorítását célzó, jelenleg mindenekelőtt a Balkánra koncentráló doktrína. Ez a Magyarországot is érintő elképzelés a drága cseppfolyósított gázra (LNG) épít, s a diverzifikáció leple alatt új, az eddiginél bizonytalanabb kiszolgáltatottságot erőltetne Közép- és Dél-Európára.