Az Európai Bizottság jóváhagyta a lengyel helyreállítási eszközök kifizetésének technikai feltételeit tartalmazó operatív megállapodást, ez formálisan lehetővé teszi az első lengyel kifizetési kérelem benyújtását - közölte Grzegorz Puda uniós alapokért és regionális politikáért felelős lengyel miniszter.
Az Európai Bizottság jóváhagyta Magyarországnak a közös uniós agrárpolitika (KAP) 2023 és 2027 közötti időszakára vonatkozó, 8,4 milliárd eurós (mintegy 3400 milliárd forint) stratégiai tervét - tájékoztatott a brüsszeli testület hétfőn.
Az Európai Bizottság szerint Magyarország 2022-ben 104 millió euró támogatást kap az uniós mentőcsomagalapból, de ennek csak alig 15 százalékát, 5,6 milliárdnyi forintot tervez kifejezetten az ukrán menekültekre költeni.
Balázs Péter az ATV Start című műsorában arról beszélt: számára „politikailag nem tűnik racionálisnak” az, ahogy a kormány átvitte az új KATA-törvényt, hiszen éppen a napokban tett ígéretet az uniónak arra, hogy ha új jogszabályt alkot, lesz egyeztetés is. A volt külügyminiszter szerint azonban ezzel az „élő illusztrációval” most a megállapodás és az uniós pénzek is veszélyben kerülhetnek.
A magyar kormány 2022 második felében megköti a partnerségi megállapodást az Európai Unióval, így megnyílik a lehetőség az uniós források kifizetésére – mondta kedden a területfejlesztési miniszter a Megyei Jogú Városok Szövetségének (MJVSZ) közgyűlését követő sajtótájékoztatón.
Befagyva maradhatnak az uniós források, amíg Magyarország nem csatlakozik az Európai Ügyészséghez - jelentette ki Ujhelyi István, az MSZP európai parlamenti (EP-) képviselője az MTI-hez eljuttatott közleményében kedden.
A tábla szerint itt egy 28 férőhelyes bölcsődének kellene állnia 191 milliós EU-stámogatásból a református egyházközség beruházásában Hernádkak községben. Nem áll ott semmi, pedig két éve már kifizettek 90 millió előleget és 8 milliót számlák alapján is. - írja Hadházy Ákos
A miniszterelnök kedvenc véresszájú publicistája, Bayer Zsolt, aki előszeretettel szidja az Európai Uniót, Bonyhádon fog fórumot tartani, Magyarország és az EU jövőjéről és lehetőségeiről. Mindezt - az esemény plakátjának felirata szerint - az Európai Szociális Alap pénzéből.
Most, hogy ezen a rendkívül felháborító, magyarellenes kijelentésen túl vagyunk, engedjék meg, hogy megmagyarázzam, hosszú távon miért járna jól a mi német és svéd adófizetőkön csüngő országunk azzal, ha elzárnák a pénzcsapokat.
Megjelent egy hír, mi szerint "Orbán Budapest-terve: 100 nap türelem helyett kivéreztetés". Ezen a ponton érdemes végiggondolni, hogy mire jogosult és mire nem Budapest az uniós költségvetési struktúrában.
Alig vannak olyan uniós források, amelyeket az önkormányzatok közvetlenül Brüsszeltől igényelhetnének. Ha egy településnek EU-s pénz kell, kénytelen a kormánytól kuncsorogni. Ujhelyi István MSZP-s EP-képviselő bedobta az ötletet: a következő uniós költségvetési ciklusban legyen több olyan forrás, amihez egy település Orbánék nélkül is hozzájuthat.
Uniós pénzből akarja reklámozni az uniós projekteket a kormány, pont most, az önkormányzati választás előtt. 2010-ben az MSZP az országgyűlési választás előtt csinálta ugyanezt, akkor a Fidesz teljesen kiakadt. Mostanra úgy látszik, integrálták az ötletet. - írja az Átlátszó