Az uniós források körüli elhúzódó vita, Magyarország energiakitettsége Oroszország felé, valamint a bedőlő hitelek számának várható növekedése mind olyan lefelé mutató kockázatok, amelyek a Moody's szerint erőteljesen meghatározhatják a hazai gazdaság rövid- vagy középtávú pályáját.
A januári leminősítés után további negatív lépések fenyegetik Magyarország adósbesorolását, amennyiben nem sikerül megállapodni az uniós források folyósításáról – olvasható ki a Standard & Poor’s Portfolionak küldött válaszaiból.
Az Evergrande ingatlanfejlesztő bedőlése óta eltelt 12 hónap mindegyikében csökkentek az ingatlanárak Kínában, Xi Jinping kormánya pedig hamarosan dollármilliárdokat fog tolni a szakértők szerint egyre inkább piramisjátékra hajazó ingatlanpiacba - írja a The Guardian.
Alapesetben arra számítunk, hogy a következő hónapokban lesz megállapodás a magyar és a lengyel kormány, valamint az Európai Bizottság között, jelenleg ugyanis ez mindegyik fél érdeke – hangzott el szerdán a Standard & Poor’s régiós eseményén.
Elnyomó. Disztópikus. Orwelli. Nagyjából ezekkel a jelzőkkel szokták illetni a Kínai Népköztársaság állami megfigyelő- és értékelő rendszerét, a társadalmi kreditrendszert. Miközben a Kínai Kommunista Párt embereket tilt el a tömegközlekedéstől, oktatástól, hitelfelvételtől alacsony kreditpontszámuk miatt, a Nyugat internetezői röhögnek az egészen és szabályos mémhadjárattal parodizálják ki a XXI. század talán legfélelmetesebb digitális disztópiáját. - írja a Portfolio
A jövő héten vizsgálja a magyar államadós-osztályzatot a Standard & Poor's. A nemzetközi hitelminősítő idei felülvizsgálati menetrendjében ez lesz a szuverén magyar besorolások értékelésére kitűzött második időpont. - írja a napi.hu.