Amikor a sikerről beszélünk, az emberek többsége az IQ-ra, az intelligenciára gondol. Az, hogy valaki okos, képes gyorsan tanulni, és jól teljesít az iskolában, valóban fontos. De vajon ez elég ahhoz, hogy valaki igazán sikeres legyen az életben vagy a 20Bet Magyar felületén a játékokat játszva? Egyre több kutatás mutatja, hogy az érzelmi állóképesség, azaz az EQ, még fontosabb tényező a siker elérésében. Miért van ez így? Nézzük meg közelebbről!
Nem biztosított a gyerekek és gyámok adatainak védelme az adatvédelmi szempontból igencsak aggályos Testometrika nevű orosz oldalon, amelyen a tesztet elvégeztették volna. Az adatvédelmi hatóság felszólítása a felmérés utolsó napján jelent meg. Még az oldal fejlesztője is úgy gondolja, hogy tesztjeik nem alkalmasak „felelős döntéshez”.
Az intelligencia és annak mérése régóta foglalkoztatja a tudományt és az átlagembert egyaránt, magán a pontos definíción is sokat vitatkoznak a tudósok. Ugyanakkor a magas intelligenciahányados önmagában még nem garancia a sikeresebb vagy boldogabb életre.
Várkonyi Andreáról köztudott, hogy rendkívül okos, hiszen végzett orvos, tanár és pszichológus, vagyis több diplomát szerzett, ráadásul kiválóan beszél angolul, franciául és spanyolul is. Na de azt tudta, hogy papírja is van róla, hogy kiemelkedően magas intelligenciával rendelkezik?
Japán az első azon a listán, melyet a Forbes közöl annak alapján, hogy a Voucherworld feltérképezte: melyik ország adta a legtöbb Nobel díjast, hol a legmagasabb az IQ és hol tanul a legtöbb tehetséges diák? Ezek alapján Japán a világ legintelligensebb országa, Magyarország a 16-ik.