Müller Péter szerint közel lehet a jelenlegi világunk vége, ennek ellenére 86 éves korára azt érzi, hogy minden összeállt az életében. A Kossuth-díjas író a háborús helyzetről és egy esetleges apokalipszisről is beszélt a Borsnak adott interjújában.
2021 augusztusában már világrekorderként jegyezték Nemere Istvánt, mint a legtöbb megjelent könyvvel rendelkező jelenleg is élő írót. Az akkori 758 publikált cím azóta 767-re emelkedett, amelyből világosan látszik, hogy Nemere cseppet sem lazított a tempón.
Szerb Antal rövid élete dacára pazar életművet hagyott maga után: íróként, irodalomtörténészként, műfordítóként egyaránt lehengerlően magas szellemi teljesítményt nyújtott, regényei - a Pendragon legenda vagy épp az Utas és holdvilág - máig a klasszikusok táborába tartoznak. Mégis méltatlan körülmények között kellett távoznia az élők sorából.
Nagyon nehéz úgy interjút készíteni valakivel, aki jól és jókat ír, azonban nem tartja magát írónak (civilben magyar-történelem szakos középiskolai tanár). És, ha ez nem volna elég, egy trilógia második köteténél jár éppen, így spoilerezni sem szerettem volna.
85. életévében elhunyt Jókai Anna író, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja, a nemzet művésze. Írói pályája senkiéhez sem hasonlít, spirituális realizmusnak, az isteni és az emberi szint találkozásának nevezett életfelfogása erkölcsi és írói programként is beérett. A Magyar Művészeti Akadémia Jókai Annát saját halottjának tekinti.
Végső nyughelyére helyezik vasárnap Gabriel García Márquezt a kolumbiai Cartagena de Indiasban, ahol a két évvel ezelőtt meghalt Nobel-díjas író pályájának első, meghatározó éveit töltötte - írja az MTI.
Az én magyar irodalom tankönyveimben magyarnak lenni azt jelentette: nem polgárnak, nem hívőnek lenni, hanem elkötelezett pártkatonaként küzdeni egy nem létező ideálért. A szabad véleménynyilvánításnak, saját meggyőződésnek nem volt fikarcnyi becsülete sem. Alázattal ejteném ki a magyar szót.