Mind többen vélik úgy, hogy az új koronavírus lelassítja Kína gazdasági növekedését, miközben az ellátási lánc megszakadása miatt leállította dél-koreai járműgyártását a Hyundai, a japán Nissan pedig januári járműeladásának az eséséről jelentett, a Burberry és a L'Oréal pedig már számolja, hogy mekkora vesztesége származhat kínai eladásainak a visszaesése miatt - írja az MTI.
Évente majdnem 1,5 millió forint jut egy lakosra az ország leggazdagabb járásában, míg a legszegényebb településekenek helyet adó Csengeri járásban mindössze évi 620 ezer forintból kell beérniük az ott lakóknak. - írja a penzcentrum.hu.
Mindamellett, hogy a józan szemlélőnek valószínűleg felfordul a gyomra a hírt hallva, nem mondhatjuk, hogy a dolog akárcsak a legcsekélyebb mértékben is meglepő volna. Ahogy az ELIOS-ügyet, úgy Orbán luxusgépes szállíttatását is lenyeli az úgy nevezett igazságszolgáltatásunk.
Legalábbis, amíg azok kellően kényelmesek számára. Persze vannak kivételek, ahogy mindig, amiket a Fidesz szeret rugalmasan kezelni – különösen, ha imádott szektavezérükről van szó. A miniszterelnök Garancsi-féle „reptetése” továbbra is téma a Parlament előtt.
Hiába, a jól megtömött zsebeket meg kell szolgálni. Zsíros pozíciójában Gulyás Gergely kényelmesen elterpeszkedve sem feledheti, hogy csak addig élvezheti luxusát, amíg miniszterelnöke kedvéért mindent elkövet. Ebbe beletartozik az is, hogy a legkínosabb lebukásait is úgy kommunikálja le, mintha az a legnagyobb rendben lenne.
A kereszténydemokraták frakcióvezetője úgy látja, a miniszterelnök-helyettes hobbija kijön a parlamenti fizetéséből. Harrach mindezért „a lejárató kampány” részének tartja a Semjén Zsolt külföldi vadászútjaival foglalkozó cikkeket. - írja a 168ora.hu.
Miközben 2010 és ‘16 között 11,3-ról 2016-ra 13,9 évre nőtt a hazai személygépkocsi-állomány életkora, vagyis egyre öregebb autókat hajtanak a magyarok, addig az Orbán-kormány illetékesei úgy vélik: ma már egyáltalán nem számít kirívónak egy 10–20 milliós állami szolgálati jármű.
Eladták a déli part egyik legértékesebb telkét, az egykori Horthy-villának is helyet adó 55 hektáros területen luxuslakópark épül. A szántódi fejlesztés Szepesi Richárdhoz köthető, aki eladta a tokaj-hegyaljai Andrássy Rezidenciát Mészáros Lőrincnek - derül ki a 24.hu cikkéből. - írja a Napi.hu
Nem kéne milliárdokat költeni a menekültek ellen hergelő kampányra, nem kellene magyarázkodnia és hazudoznia több kormánypárti politikusnak, ha végre nem a rongyrázásukról, hanem szerény életmódjukról szólnának a hírek - írja a SZEGEDI KATTINTÓS blog.