Egyre több mesterséges édesítőszerről derül ki, hogy egészségkárosító hatása van. Az egyik legtöbbet használt cukorpótlóról egy új tanulmány kideríthette, hogy súlyoson roncsolja a szívet. Az eredményeket ugyanakkor többen vitatják.
Az amerikai Betegségellenőrzési és Megelőzési Központok (CDC) és az Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (FDA) néhány héttel ezelőtt közölte, hogy a CDC oltóanyag-adatbázisa egy lehetséges biztonsági problémát tárt fel.
Mérhetően gyorsult az agyi érkatasztrófán átesett betegek ellátásának folyamata, és a betegek nagyobb hányada részesült kezelésben annak a mesterséges intelligenciára épülő szoftvernek köszönhetően, amit bő fél évig használtak ingyenesen a Neurológiai Klinikán.
Magyarországon a stroke a vezető halálozási okok egyike, a legfrissebb adatok szerint 2018-ban 11 267 ember életét követelte a betegség. Bár az elmúlt évtizedekhez képest ez a statisztika javuló tendenciát mutat, mégis megfelelő elővigyázatosság és egészségtudatosság mellett még több esetben lehetne megelőzhető. Míg a betegség és a prevenciója egyre nagyobb figyelmet kap, arról kevés szó esik, hogy a közhiedelemmel ellentétben a probléma nem csak a felnőtteket érinti. Az idei stroke világnap alkalmából fordítsunk megfelelő figyelmet a gyerekkori stroke felismerésére és megelőzésére!
A május tökéletes időszak a tavaszi megújulásra. Nemcsak a természet, az emberek is új erőre kapnak a zöldellő környezetnek és a friss tavaszi időjárásnak köszönhetően. Ez jó apropó arra, hogy az egészségünk is nagyobb figyelmet kapjon. Május a stroke tudatosság hónapja, amely emlékeztet arra, hogy a megelőzés és az időben megkezdett megfelelő kezelés kulcsfontosságú egészségünk megőrzésében.
A cikk eredetileg az Abcúgon jelent meg, Szurovecz Illés írása.