Szilveszter éjjel 20 és 50 között alakul a tűzijátékok miatt keletkező tüzek száma országszerte. A legtöbbször csak kisebb tüzek keletkeznek, de minden évben előfordul néhány többmilliós kárral járó nagy tűz is. A leggyakrabban fenyők, tuják, kukák, gyulladnak ki, de nem ritka az sem, hogy egy rakéta erkélyre, vagy autó alá repül és ott okoz tüzet.
Petárdázni idén szilveszterkor is tilos, a legális árusoktól december 28. és 31. között vásárolt, 3. osztályba sorolt tűzijátékok december 31-én este hat órától január 1-jén reggel hat óráig használhatók.
Hivatalosan is magunk mögött tudhatjuk az őszt, így elérkeztünk az év utolsó hónapjához, decemberhez. Lélekben talán már készülünk az ünnepi felhajtásra, de sok esetben még nincsenek konkrét elképzelések többek közt arra, hogy december 31-ét hol, hogyan és kikkel töltsük. Azok számára, akik a csendes és nyugodt szilveszteri kikapcsolódás mellett teszik le a voksukat, ajánljuk egy wellness hotel kényelmében köszönteni az újévet.
Szilveszter éjjel átlagosan 50 tűzeset keletkezik tűzijátékok miatt. Jellemzően csak kisebb tüzek alakulnak ki, mégis minden évben előfordulnak többmilliós kárral járó esetek. A leggyakrabban fenyők, tuják és szeméttárolók gyulladnak ki, de nem ritka az sem, hogy egy rakéta erkélyre repül, vagy szoba ablakán jut be és tüzet okoz.
Amivel önmagában nem lenne semmi gond, ha nem volna néhány keresetlen „ha” e dolog mögött. Az, hogy Orbán nem a fagyban tölti az év utolsó óráit még nem is botrányos. Igaz, érthetetlen, hiszen állítása szerint úgy szereti Magyarországot. Ugyanakkor kiválóan jellemzi hozzáállását a dolgokhoz.
A szilveszteri tűzijátékok miatt 25 esetben keletkezett tűz - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője kedd reggel az MTI-vel. Kedd reggel egy embert holtan találtak a tűzoltók a fővárosban egy XVIII. kerületi háztűz oltásakor.
Szilveszternek, a hóembernek, több köze van a régmúlt (letűnt, vagy letűnőben lévő) hagyományaihoz, mint azt elsőre gondolnánk, hiszen nem csupán a Kerozin által ismert pörgős dal főszereplője, hanem a téli népszokások egyik kevésbé vidám szerepben és köntösben fellépő „figurája” egyaránt.