Összességében úgy tűnhet, hogy széleskörű társadalmi konszenzus van a fogyatékos emberek elfogadottságát illetően, de ennek ellentmond, hogy a leginkább hátrányos helyzetű csoportok közé tartoznak – derül ki a TÁRKI Társadalmi Riportjából.
Nehéz megmondani, mennyien mentek el Magyarországról, de összességében nem lehet drámainak nevezni az elvándorlást. Az viszont látszik, hogy az utóbbi időben a diplomások körében ugrott meg nagyon a távozók aránya - mondta Hárs Ágnes a Millennium Intézet által készített podcastban. A munkaerőhiány okait viszont nem elsősorban az elvándorlásban, hanem sokkal inkább a magyar gazdaság működésében kell keresni. - írja a Napi.hu
Amikor a kormány 2015-ben az önkormányzatokra bízta, adnak-e segélyt a szegényeiknek, azt ígérték, igazságosabb lesz a rendszer, hiszen a helyi közösség könnyebben eldönti, ki rászoruló, és ki nem. Az Abcúg cikke Szurovecz Illés írása.
Javult ugyan a rászorulók szociális szolgáltatásokhoz való hozzáférése az elmúlt öt évben, ám még mindig nem érhető el minden helységben az alapvető ápolási feladatokat biztosító házi segítségnyújtás és a napi egyszeri meleg ételt magában foglaló szociális étkeztetés.
A magyar lakosság felének a demokrácia a lehetséges legjobb politikai rendszer, harmaduk csalódott, 7 százalékuk viszont akár diktatúrában is élne - a többi között ezt tartalmazza a Tárki legfrissebb kutatása. Sík Endre, a társaság kutatási igazgatója az InfoRádiónak hozzátette: a pártszimpátiát is tekintve biztosan más eredményt hozott volna a kutatás, ha más politikai erő lenne hatalmon.