h i r d e t é s

Kézenfekvő megoldás: a könnyűszerkezetes csarnoképítés

Olvasási idő
3perc
Eddig olvastam
a- a+

Kézenfekvő megoldás: a könnyűszerkezetes csarnoképítés

2021. január 30. - 13:01

A 21. század eddig eltelt 20 évében a fejlődés nem csak a digitális termékeket érintette kedvezően, hanem többek között az építőipart is. Új technikák, még újabb technológiák segítik az építeni vágyókat.

Ami tegnap még megoldhatatlan feladat volt, ma már könnyedén teljesíthető tevékenység. Ilyen terület a csarnoképítés is. A könnyűszerkezetes ipari és sportcsarnokok jelenéről és jövőjéről a Barracon csarnoképítő értékesítési vezetőjét, Szabó Gábort kérdeztük.

Időtálló, gyors kialakítású csarnoképületek, olcsón?

Az ipari csarnokokat - legyen szó kereskedelmi célról, logisztikai funkcióval, vagy akár sportcsarnokról - nehéz standard keretek közé szorítani. Minden egyes épület egyedi, személyre szabott, függ az építkezés helyszínétől és az igényektől, sőt rendkívül gyakran kerülnek átépítésre, bővítésre is ezek az épületek.

A legkézenfekvőbb megoldás a könnyűszerkezetes csarnoképítés, amely mindezt a szabadságot biztosítani tudja. 

Szinte bármilyen méretű csarnoképületet elkészíthetünk ezzel a technológiával, legyen szó lovardáról, sportcsarnokról vagy egy mezőgazdasági tárolócsarnokról.

A fűtés/hűtés nem jelenthet akadályt, ahogy a több funkciós ajtók vagy épp a dupla tető szigetelés sem. Minden a megbízó igényeinek és elképzeléseinek megfelelően kerül kialakításra.

Az egyedi tervezhetőség mellett a könnyűszerkezetes raktárak természetesen számos további előnyt kínálnak: tartson velünk és ismerje meg ennek az innovatív épületszerkezetnek a további sajátosságait is!

Tartósság és energiahatékonyság

Az innovatív könnyűszerkezetes raktárcsarnokok kiváló ipari minőségű, horganyzott acélból és szövetből készülnek, amelyek égésgátló tulajdonságokkal rendelkeznek. Nehezen sérülnek meg, ráadásul egyben szakadásállóak is.

Bár meglepő lehet, de a szilárd szerkezet ellenére könnyedén szét- és összeszerelhetők, így bármikor áthelyezhető és átépíthető a csarnoképület, amennyiben ez az igény felmerül.

A minőségi anyagok garantálják, hogy ellenáll az eső- szél, jégeső okozta károknak, így nem fogják kellemetlen meglepetések érni használat közben (pl. penészesedés).

A természetes fény kihasználását - a modern kivitelezésnek köszönhetően - az átlátszó beépíthető anyagok teszik lehetővé, mely által csökkenthető az áramszükséglet és a havi rezsiköltség is.

Az energiahatékonyság és az egyszerű kialakítás által, ezek a könnyűszerkezetes PVC vagy lemez sátorcsarnok szerkezetek akár négyszer olcsóbb áron is elkészülhetnek, mint a hagyományos raktárépületek.

Időtálló épület építési engedély nélkül?

Az ipari raktárak kialakítása általában komoly szakembereket, mérnököket, építőipari személyzetet és építési engedélyeket igényelnek. Egy könnyűszerkezetes sátorcsarnok felépítése viszont gyors és egyszerű és heteteket sem kell várni a szükséges papírokra, hogy elindulhasson a sürgető projekt.

Ugyanis elegendő egy sátorkönyvet vezetni, tehát nincs szükség építési engedélyre.

A ponyvasátor acélszerkezete által kifejezetten tartós, azonban lényegesen olcsóbb, mint a hagyományos anyagokból készült épületek. Továbbá egyedülálló védelmet biztosít az időjárás ellen is.

Nemcsak menedéket nyújtanak az esőtől, a jégtől, hóeséstől, vagy a nap káros ultraibolya fényétől, hanem kényelmes (munka)környezetet biztosítanak, amely elősegítheti az kollégák kiemelkedő termelékenységét is.

Megfelelő kialakítás mellett kiváló összhangban van a külső időjárási viszonyokkal: télen melegebb, nyáron hűvösebb belső hőmérsékletet nyújt.

Miért is ne mentesítenénk hát magunkat a felesleges, idegőrlő papírmunkáktól és választunk egy olyan időtálló, ugyanakkor pénztárcabarát könnyűszerkezetes raktárat, mint amilyen egy bármikor szétszedhető ponyva és lemezcsarnok?

Nem csak tágas raktár épül

Egy sátorcsarnok, kialakítása révén kifejezetten könnyen áttekinthető. Ez azt jelenti, hogy általában nem támaszkodnak belső tartóoszlopokra vagy huzalokra, hanem szélesen nyitott, tágas belső terekkel rendelkeznek.

Igaz ez a sportcsarnok építkezés és lovarda tervezése esetén is, mivel az épületek könnyedén alakíthatók, szinte bármilyen felmerülő igényhez.

Nincsenek felesleges tartó, valamint támasztó elemek, így a sportolás, pl. röplabda, tenisz, foci esetén is szabad a terület, de épült már lovarda vagy hozzá kapcsolódóan díjugrató gyakorló csarnok is ezzel a könnyűszerkezetes megoldással. 

Mit hozhat még a jövő?

Az eltelt 20 év tükrében a következő 20 évben jó eséllyel ezeket az épületeket gombamódra látjuk majd szaporodni országszerte, akár új csarnok épületként, akár meglévők bővítése és átalakításával kapcsolatban.