h i r d e t é s

Orbán vs. Gyurcsány, ki „ártott” többet Magyarországnak?

Olvasási idő
4perc
Eddig olvastam
a- a+

Orbán vs. Gyurcsány, ki „ártott” többet Magyarországnak?

2015. május 07. - 21:59
1 komment

Két „bukott” politikus, az egyik nyugat felé nyitott, a másik kelet és a diktatúrák irányába.

Válasz és emlékeztető, Lázár János elvtárs „nyóc évezős”, „hazudtunk éjjel, hazudtunk nappal,…” Altus és Gyurcsány ellenes kirohanására, amit pár napja a parlamentben produkált! - írja a hu.blastingnews.com

Orbán vs Gyurcsány

Mindketten a a KISZ-ben kezdték el politikai pályafutásukat, de itt Gyurcsány ért el magasabb pozíciót. Nagyon érdekes visszahallgatni, visszanézni az archív anyagokon, hogy mint gondolt akkor a két politikus palánta a világról és annak dolgairól. Gyurcsány körülbelül akkor is a korszerű piacgazdaság elveit vallotta, még Orbán, egyház és központosított hatalom ellenes szavaival ütötte az akkori puhuló szocialista rezsimet, mint elkötelezett liberális gondolkodó. Ezekben az években készült az a Napkelte felvétel is, ahol Orbán, Gyurcsány Ferencet tartja az egyetlen olyan politikusnak, aki ellenfele lehet a későbbi években, évtizedekben.

Az ezt követő időszakban Gyurcsány Ferenc kiszállt a politikából, és családi valamint politikai kapcsolatait felhasználva a magyarországi gazdaság egyik meghatározó alakjává nőtte ki magát.

Orbán viszont a politikai életben látta a jövőjét, ahol a friss demokráciánk ütésváltásaiban edződött, és vált egyre ellentmondásosabb politikussá. Szerencséje is volt, hiszen számtalan alakalommal táncolt a bukás szélén, kezdve a Fidesz székházüggyel, de ez nem sározta be annyira. hogy 1998-ban ne nyerje meg a Fidesszel és a Kisgazdákkal közösen a választást.

Az 1998 - 2002 közötti Orbán – Torgyán kormány olyan „sikeresen” igyekezett meggazdagodni, és annyira gátlástalanul, hogy a következő választásoknál az Ezüsthajó Kft, és Simicska Apeh birodalmára, Happy End Kft-re nemet mondott akkor az ország!

Ez egy olyan időszak (2002) volt Orbán életében, amikor ismét közel volt ahhoz, hogy véget érjen a politikai pályafutása, de sikerült talpra állnia. Elindította a Polgári köröket és hozzálátott Vona Gáborral együtt Magyarország megosztásának, a „készenlét és mozdulás, ha eljön az idő” és a „a haza soha nem lehet ellenzékben” jelszavakkal, valamint a 11 300 helyen létrehozott Polgári körös „szabad csapatokkal”.

Gyurcsány Ferenc közel 10 év után tért vissza a magyar politikába, az MSZP politikusaként 2000-ben. Az üzleti életből magával hozott habitusával felkavarta az MSZP-ben, az állóvizet és 2003 – 2004 között már a Medgyessy Péter vezette szocialista kormány, gyermek-, ifjúsági és sportminisztere. 2004 –ben többek véleménye szerint az SZDSZ segítségével megbuktatta a Medgyessy kormányt és Magyarország miniszterelnökeként folytatta tovább politikai pályáját.

A 2006-os év sorsdöntő volt mindkettő politikus életében, és talán az Orbán és Gyurcsány közötti választási vita volt az a pont, amikortól a jelenlegi miniszterelnök nem ellenfélként, hanem ellenségként kezeli Gyurcsányt. Ezen a választási vitán Gyurcsány felmosta Orbánnal a stúdiót, minden néző szembesülhetett a két politikus közötti mentális és egyéb különbségekkel is. Gyurcsány miniszterelnök lett Orbán pedig bosszútól fűtve, az „Öszödi beszédet” arra használta fel, hogy államellenes puccsot kíséreljen meg végrehajtani, az MSZP – SZDSZ kormány ellen. Ezt azóta már több Fideszes politikus, illetve Vona Gábor is elismerte. 

A magyar politikai életre jellemző módon ahelyett, hogy kivizsgálták volna teljeséggel a 2006-os zavargásokat előidéző eseményeket és felelősségre vonták volna a huligánokat, inkább elkenték az egész ügyet és hagyták, hogy a 2008-ban kirobbanó világgazdasági válság elsodorja a Gyurcsány kormányt. 

Orbán Viktor 2010-ben lett újra, és azóta is Magyarország miniszterelnöke. Az eltelt időszakban visszafelé kezdett el forogni az idő kereke, és bátran össze lehet hasonlítani a Gyurcsány és Orbán kormány teljesítményét, az emberek általános közérzetét!

Úgy gondolom, az emberek nagy része már látja és érzi a különbségeket, elég, ha az egészségügy jelenlegi siralmas állapotát összehasonlítjuk a Gyurcsány kormány alatt bevezetett egészségügyi reform bevezetése után bekövetkezett változásokkal.

Össze lehet hasonlítani a Gyurcsány kormány által részben bevezetett tandíj hatásait és a jelenlegi állapotokat az oktatás egész területén.

Gyurcsány Ferenc egészen biztos sok dologban hibázott, mint miniszterelnök, és mint politikus, ezt maga is elismerte. Tévedéseit, hibáit sokan bűnnek látják, de talán egyszer venni fogja magának mindenki a fáradságot, hogy indulatoktól mentesen végig gondolja és összehasonlítsa azt az időszakot a jelenlegivel. Tény, hogy a Gyurcsány kormány ideje alatt nem épültek stadionok, és nem volt közmunkaprogram, de volt még szociális háló, és épültek autópályák és utak. Abban az időszakban a hajléktalanok nem voltak kitiltva a társadalomból és nem saját kézzel kellett kikaparni a sírhelyet annak a szegénynek, „aki annyit ér, mint amennyije van”! Nem akarom én mentegetni Gyurcsány Ferencet és kormányát, követett el azóta is hibákat, de rá kellene ébredni arra, hogy bár azt mondta a Csányi, Demján, Simicska és Széles típusú nagyvállalkozóknak, „el lehet menni”, ha nem tetszik a „kőgazdagokra” kivetett adó, ők maradtak, és most az Orbáni Magyarországról a keményen dolgozó kisemberek menekülnek el! A végére pedig még egy összehasonlítás, meg lehet vizsgálni, hogy akkor milyen kapcsolatunk volt a nyugati országokkal, Lengyelországgal, az Amerikai Egyesült Államokkal és milyen most!

Amit leírtam, abban a legszörnyűbb, hogy az Orbán és Gyurcsány közötti háborúnak a legnagyobb vesztese a magyar nép! Orbán visszalépésére nem számíthatunk, Gyurcsány sem akar levonulni a sakktábláról, marad a patthelyzet, aminek a nyertese, az erősödő szélsőjobb. 

 

hu.blastingnews.com

Posted by SEJT on 2015. május 7.

1 komment