Újabb részletek az új budapesti Duna-hídról
A Galvani út vonalában és a Csepel-sziget északi részén tervezett új fővárosi Duna-híd tehermentesítheti a belvárosi átkelőket - mondta az InfoRádiónak Budapest korábbi főépítésze.
Schneller István szerint egy híd megépítése mellett jelentős költsége lehet az oda vezető úthálózatnak is.
Múlt pénteken jelentette be a Kiemelt Kormányzati Beruházások Központja, hogy új híd épül Budapesten, amelynek már megjelent a nemzetközi, meghívásos tervpályázata. A híd Észak-Csepelen keresztül köti össze a Galvani út vonalában Dél-Budát, az M1/M7 bevezető szakaszát Dél-Pesttel, a Jászberényi útig.
Schneller István urbanista szerint evidens, déli Duna-híd épül, hiszen legutóbb a Megyeri híddal a fővárosi északi részén közlekedőknek segítettek.
Két fejlesztési terv létezett délen, a Galvani út mellett a Budafokot Csepellel összekötő útvonalon épülhetne híd. Előbbi mellett szól, hogy
- olyan területeket értékel fel, amelyek a főváros távlati fejlesztési terveiben benne vannak,
- tehermentesíti a belvárosi hidakat, hiszen ezt könnyebb egy a városközponthoz közeli híddal elérni – vélekedett a főváros korábbi főépítésze.
Utóbbi előnye lehetne, hogy a már meglévő budafoki városközpont és csepeli városközpont között teremtene kapcsolatot.
Ez a híd Budapest déli kapuja lehet, ha jól sikerül – emelte ki.
A híd kétszer háromsávos lesz, de Schneller István szerint hasznos lenne, ha villamos is közlekedne rajta.
A hivatalos tájékoztatás szerint az átkelő kiépülésével naponta 42 ezer gépjárművel csökken a belvárosi hidak, illetve napi 8 ezer autóval az Üllői út forgalma.
Az urbanista szerint a híd építését 5-6 éves előkészítés előzi meg. A város történelméből az látszik, hogy 20-25 évente épülhet új híd – tette hozzá.
Schneller István arról is beszélt, hogy komoly költségekkel kell számolni. Emlékeztetett arra, hogy a Lágymányosi híd esetében a hídszerkezet csak az összeg felét jelentette.