A szavazás után tartott sajtótájékoztatón Szabó Tímea, a Párbeszéd frakcióvezetője a távirati iroda tudósítása szerint azt mondta, hogy Orbán Viktor miniszterelnök, Kövér László házelnök és a kormánypártok háborút indítottak a nők ellen.
Ma vitázik a parlament a nők elleni és a családon belüli erőszak megelőzéséről és felszámolásáról szóló Isztambuli Egyezményről, amit bár 2014-ben az akkori Orbán-kormány írt alá, a hatalom azóta sem hajlandó ratifikálni.
Még egy hónapja sincs, hogy Varga Judit államtitkár a Parlament előtt sétálgatva, háttérben a lenyugvó nappal és a hajába bele-belekapó széllel síri hangon ígérte meg, hogy a kormány a feltételes szabadlábra helyezés szigorításával fog véget vetni a családon belüli erőszaknak.
Az újév első hétvégéjén újabb tragédia történt, egy zalaegerszegi férfi megölte élettársát, majd feladta magát a rendőrségen, egy budapesti férfi pedig szintén a hétvégén egyszerűen nyakon szúrta barátnőjét.
Súlyos hibát követtek el mind az első, mind a másodfokú eljárásban azok, akik a győri gyermekgyilkosság elkövetőjének korábbi büntetése alóli feltételes szabadságáról döntöttek - jelentette ki a csütörtöki Kormányinfón a Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Világos választ várunk Novák Katalin családügyi államtitkártól, hogy miért nem ratifikálja az Orbán-kormány az Isztambuli Egyezményt, amely erős jogi védelmet nyújtana a gyermekeknek és az anyáknak az erőszakkal és a jogsértésekkel szemben.
Karácsony Gergely miniszterelnökként ratifikálja az isztambuli egyezményt, valamint garantálja a nők és férfiak egyenlő bérezését - hangzott el az MSZP-Párbeszéd kormányfő-jelöltjének csütörtöki, budapesti sajtótájékoztatón.
Korábban megírtuk, hogy több, uniós pénzből megvalósult magyar projekt is előkerült az Európai Parlament Költségvetési Ellenőrzési Bizottságának (CONT) szeptember 4-i ülésén. - írja a 24.hu.
Ha valaki kíváncsi lenne arra, milyen irányelvek alapján működik az Európai Unió, elég csak azt megnézni, mi az amit Magyarországon minden eszközzel meggátolnak. Az, hogy az EU fontosabbnak tartja csatlakozni az Isztambuli Egyezményhez, nagy pofont jelent, az eddig passzívan ellenálló Fidesznek.
A nők ellen elkövetett erőszakos bűntettekről szóló jelentés különös hangsúlyt kap az isztambuli egyezmény tükrében, aminek törvényre emelkedésére lassan három éve hiába várunk. Ez utóbbi körülmény nyilván szemet szúrt Szél Bernadett LMP-s képviselőnek is, aki erre vonatkozólag kért adatot Pintér Sándor belügyminisztertől.
Jellemző a magyar munkaütemre, hogy bár az egyezményt 2014 március 14-én aláírta a kormány, törvényi erőre emelni azóta sem sikerült azt. Ami nem csoda, hiszen a nők ellen elkövetett bűncselekmények hazai megítélése kormányszinten is sajátos.