Megoldhatták a Bermuda-háromszög rejtélyét
A Bermuda-háromszög már régóta a babonák és összeesküvés-elméletek középpontjában áll, sokan azt állítják, hogy ez a nagy óceáni terület tagadhatatlan bizonyítékot szolgáltat a természetfeletti erők működésére.
A tudósok szerint azonban a Bermuda-háromszög rejtélye nem is olyan bonyolult.
Az ausztráliai Sydney-i Egyetem egyik tudósa logikus magyarázatot találhatott a Bermuda-háromszöget övező rejtélyekre. Annak ellenére hogy az évek során számos hajó és repülőgép tűnt el itt, Karl Kruszelnicki szerint a háromszögben statisztikailag nincs több eltűnés a világ más helyeihez képest, különösen, ha azt nézzük, hogy mekkora forgalom halad át a területen − írta meg a BGR.
Ennek alapján Kruszelnicki azt mondja, hogy a Bermuda-háromszög valójában nem is olyan rejtélyes. Úgy véli, hogy az eltűnések nagy része a rossz időjárásra vagy emberi hibákra vezethető vissza, nem pedig hatalmas tengeri lényekre, természetfeletti erőkre vagy földönkívüliekre.
Forrás: Dictionary.com
A Bermuda-háromszög az elmúlt mintegy 70 évben lázban tartotta az érdeklődőket, sokan úgy vélik, hogy az eltűnések természetfeletti erőkhöz köthetők. Egyesek még azt is állítják, hogy földönkívüliek rabolhatják el a hajókat és repülőgépeket.
Kruszelnicki szerint azonban valószínűleg csak emberi hibák és a rossz időjárás okozhatta az eltűnéseket. A tudós a leghírhedtebb esetet idézte mint bizonyítékot ezekre az emberi hibákra. 1945-ben az amerikai haditengerészet öt bombázója tűnt el nyomtalanul a területen.
A szakértő szerint a 14 fős legénységből csak egy volt igazán tapasztalt pilóta, továbbá azt állítja, hogy ő is arról volt ismert, hogy rossz döntéseket hozott, és másnaposan jelent meg.
Emellett az eltűnés napján az időjárás viharos volt, akár öt méter magas hullámokkal. A rögzített rádióbeszélgetésekből kiderül, hogy a kapitány és a másodpilóta nem értett egyet abban, hogy melyik irányba repüljenek.
Charles Taylor hadnagy, a kötelék vezető pilótája azt hitte, hogy Florida Keys felett van, és hogy az iránytűje meghibásodott. Nem értett egyet a másodpilótájával, és nyugat helyett keletre fordította a gépet, így valószínűleg az Atlanti-óceán nyílt része felé repültek.
A rossz időjárás és a korlátozott mennyiségű üzemanyag miatt lehetséges, hogy bajba kerültek és a tengerbe zuhantak, és mivel az óceán abban a térségben rendkívül mély, így még akkor is nehéz lenne megtalálni a roncsokat, ha egyáltalán a megfelelő helyen kutatnának. (Index)