Díjmentessé válnak a közműcsatlakozások a lakosságnak és a kisvállalkozásoknak 2017. július 1-jétől – ezzel büszkélkedett a kormány körülbelül egy éve. A víziközmű szolgáltatók már akkor arra figyelmeztettek, hogy nem lesz itt nagy spórolás. Most az is kiderült, miért mondták. - írja az országszerte.atlatszo.hu.
Sok településen évekkel ezelőtt le kellett volna állítani a „csatornapénzek” beszedését, és el kellett volna számolni a lakossági önrésszel. A hatóságok azonban gyakran szabotálják az egyértelmű rendelkezések végrehajtását. - írja az atlatszo.hu.
Részben érthető, hogy egy struktúra esetében, mint egy egész város önkormányzata elengedhetetlen, az egymás keze alá dolgozó hivatalnokok együttműködése. Ez teljesen természetes dolog. Ideális esetekben a polgármester teendői egy részét átadja azoknak, akikben szakmailag megbízhat.
Olvasónk újabb észrevételeit osztotta meg velünk az orosházi szennyvízfelújítás körül gyűrűző botrány kapcsán. Arra lett volna kíváncsi, hogy kik az ügyben illetékes megválasztott küldöttség tagjai, és hogy milyen módon lettek megválasztva.
Miután a miniszterelnök apjának, Orbán Győzőnek a cége, a Dolomit Kft. az Érden és környékén zajló csatornaépítéshez, majd a budapesti szennyvízberuházáshoz is szállított aknaelemeket, részt vett a közel 25 milliárd forintos költségvetésű, húsz települést érintő tápiómenti csatornázási projektben is – tárta fel a Direkt36, melyből a hvg.hu idéz. - írja a nepszava.hu.
Azon túlmenően, hogy egy műemléknek nyilvánított csatornafedél híven tükrözi a Fidesz kormányzását, van kevésbé direkt vonatkozása is a dolognak. Jelesül, a gyanús részletek fura és nem kevésbé gyanús helyzetekbe kifutó morbid összjátéka.