Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
Február elejétől gyakorlatilag az ország összes dohányboltjában már csak egységes csomagolásba helyezett cigarettákat lehet majd megvásárolni – értesült piaci forrásokból a 24.hu. Eközben komoly üzleti modellváltás zajlik a dohányipari szereplőknél: a cél már nem feltétlenül az olcsóbb termékek tömeges értékesítése.
Évi 15 ezer tonnányi egyszer használatos műanyagot - ételtartó dobozok, italpoharak, zacskók - kell kiváltani más, környezetbarátabb termékkel Magyarországon a július 1-től hatályos kormányrendelet alapján - tájékoztatta a Csomagolási és Anyagmozgatási Országos Szövetség (CSAOSZ) szerdán az MTI-t.
Sok szempont szerint választhatjuk ki azt csomagolóanyagot, mely az éppen aktuális feladat megoldásához ideális. A fő cél mindig, hogy a szállítandó vagy tárolandó terméket a lehető legjobban megvédjük a környezeti hatásoktól. Legyen szó külső fizikai veszélyekről (ütődés, repedés, törés) vagy kémiai behatásoktól, időjárási viszontagságoktól.
A Procter & Gamble új termékdesign segítségével tesz az európai csomagolások körforgásos rendszerének megvalósulásáért. Ez összhangban áll kiemelt célkitűzéseivel, melyek szerint 2030-ra 50 százalékkal csökkenti a szűz műanyag felhasználását, és lehetővé teszi ezen csomagolások 100 százalékos újrafeldolgozhatóságát vagy újrafelhasználhatóságát.
A világ egyik legnagyobb szépségápolási márkája bemutatta új kezdeményezéseit, melyekkel globálisan felgyorsítja a szépségipar fejlődését a műanyaghulladékok jelentette kihívás kezelésében. A Dove vállalásai komoly és folyamatos pozitív környezeti hatást jelentenek, hiszen évente 20.500 tonnával mérséklik az ún. szűz (azaz kőolajból újonnan előállított) műanyagok felhasználását.
Szombaton hatályba lép a dohánytermékek csomagolását szabályozó új kormányrendelet, amely szerint az új dohánytermékek már csak egységes csomagolásban kerülhetnek piacra, de a már piacon lévő márkák és típusok átmeneti mentességet kapnak - derült ki a Magyar Közlöny legfrissebb számából.