Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
Az amerikai és orosz katonák közötti egyetlen közvetlen összecsapásra több mint egy évszázada, az első világháború végén került sor. Az Egyesült Államok számára vereséggel végződött. Többezer embert küldtek Oroszországba, hogy katonai raktárakat védjenek meg egy német támadás ellen. De amikor megérkeztek, a háborúnak már szinte vége volt. Elkezdődött egy másik: a bolsevikok ellen.
A párizsi kommün harcosa és legklasszikusabb történésze, Prosper-Olivier Lissagaray az egyik főszereplő, Eugène Varlin szájába adta a felkelés leverőinek címzett vádat: „Önök harcoltak a kommün ellen, és mit értettek meg az egészből? Forradalom kezdődött, Önök pedig azt hitték, hogy a világ végét látják”. Mint jól tudjuk, azok, akik összekeverik az igazságtalanságra és az elnyomásra alapozott világuk végét a világ végével, ma sincsenek kevesen.
Cozmin Gușă közéleti szereplő 1989-es forradalmi gondolatait az Evenimentul Zilei idézi, ahol külön kiemelik a Tőkés László személyéről kapcsolatos meglátásait is. - írja a Transindex
Egy orosz politológus professzor, akinek be szoktak jönni a jóslatai, azt állítja, hogy Oroszországra forradalom vár, Vlagyimir Putyin államfőre pedig bukás. A drámai változások nem azonnal következnek be, de nem is hosszú idő múlva. - írja a Napi.hu
A kínai kormány szerdán ismét a "terrorizmus" szót használta a Hongkongban zajló tüntetések során történt erőszakos cselekmények kapcsán, és a tettesek mielőbbi felelősségre vonását szorgalmazta, miközben a kínai sajtóban a "színes forradalom" kifejezéssel írták le a tiltakozáshullámot.
Ionel Boeru ejtőernyősként szolgált a román hadseregben, amikor jelentkezett egy titkos misszióra. Később derült csak ki, hogy a feladat a román diktátor, Ceausescu kivégzése. Amikor a titkos karácsonyi misszióra jelentkezett, a 31 éves Boyeru tisztként szolgált egy ejtőernyős elit egységben. Percekkel azelőtt kapták meg a parancsot, hogy elkezdődött volna a pár nappal korábban még abszolutista uralkodó Nicolae Ceausescu tárgyalása.
*
2RULE - Ahogy elterjedt a fordítás: két szabály. Mert ha magyarok vagyunk, nyilván szeretjük a magyar focit, és szeretjük a Miniszterelnökünket is minden hobbijával együtt. És persze turul, mert ugye turbó-magyarnak lenni ezekben a körökben manapság nagyon jól jövedelmező hóbort.
A propagandaminiszter egy fórumon arról beszélt, hogy ha a kormány szét is veretne tüntetéseket a rendőrséggel, az nem a kormány hibája, hanem kizárólag a magyarországi kiképzőtáborokban felkészített tüntetőké, akik azért akarnak attakot kiprovokálni, hogy instabilitást idézzenek elő. - írja a Kanadai Magyar Hírlap.
Nagyok a különbségek a 2011-es és a mostani oroszországi tüntetések között. A két legfontosabb: megjelentek az utcákon a fiatalok és kisebb vidéki városokban is voltak megmozdulások, nem csupán Moszkvában. A nagy kérdés: forradalom kezdődött-e a regnáló rezsim ellen vagy sem? - írja a napi.hu.
Sándor Mária, a fekete ruhás nővér a napokban nyilatkozott a 168 Órának, melyből megtudhattuk, hogy végső elkeseredésben van és a továbbiakbanb nem kíván már szerepet válalni a közéletben. A következőkben a 168 Órában megjelent interjúból válogattunk.
Telefonon nyilatkozott az ATV Szabad Szemmelnek Charles Gati, aki ’56-os „ellen-megemlékezést” szervezett a hivatalos magyar követségi rendezvénnyel szemben Washingtonban - írja az Elnneszél.hu.
Kihátrálnak Petro Porosenko ukrán államfő mögül, akik eddig jóindulatúan viszonyultak hozzá, mert úgy vélik: vagy gyökeresen változtat politikáján, vagy előrehozott választásokat kell tartani, vagy forradalom lesz újra a sanyarú sorsú kelet-európai országban - írja a napi.hu.