Zene- és szivarszoba is lesz a mintegy 6 milliárd forintból felújított és berendezett székházban, amit a Corvin-lánc állami kitüntetést adományozó testület kapott az államtól, ezt a hvg.hu írta meg.
Erről tanúskodik, hogy a kormánypárti politikusok sorra lemondták a részvételt azon a szekszárdi rendezvényen, ahol Horthy Miklós domborműve előtt kellett volna pózolniuk. A Fideszben úgy látják, hogy ha nyíltan kiállnának a kormányzó mellett, akkor azzal nyerhetnek is és veszthetnek is szavazatokat, de összességében aligha lesz több voksuk, így nem éri meg kockáztatni.
Novák Előd, a szélsőjobboldali párt alelnöke szerint a zsidóság is hálás az egykori kormányzónak, erről árulkodnak állítása szerint a koszorúik a Horthy kriptánál. A Mazsihisz elnöke erre úgy reagált: „ocsmány cinizmus”. Arra kérik Kövér Lászlót, az országgyűlés elnökét, hogy intézkedjen a szobor eltávolításáról, miután Horthy asszisztálása mellett több százezer magyar zsidó halt meg a haláltáborokban.
Horthy Miklós államfővé választásának századik évfordulójára jelent meg a történész kötete, amely azt vizsgálja, hogy a kormányzónak milyen felelőssége volt az 1919-20-as politikai gyilkosságokban és az 1944-es deportálásokban. - írja az atlatszo.hu.
Horthy és Orbán természetesen nem ugyanaz. Ám viszonyuk Budapesthez ugyanolyan. Ez a város, ha jól viselkedik, akkor is gyanús. Túl nagy, túl színes, túl sokféle, túl mozgalmas ahhoz, hogy könnyen terelhető legyen. Ha rosszul, akkor ellenség, és így is kell bánni vele.
Hetvenöt éve, 1944. október 15-én, Magyarország legújabb-kori történelmének egyik legdrámaibb pillanatában Horthy kormányzó megkísérelte, hogy szakítson a náci Németországgal, és kivezesse az országot a második világháborúból. - írja az origo.hu.
A Magyar Liberális Párt arra kéri az Orbán-kormányt és a Fideszt, hogy nyilvánosan foglaljon állást Szakály Sándor kijelentésével kapcsolatban, amely szerint „a Horthy által aláírt zsidótörvények nem jogfosztást, hanem csak jogkorlátozást jelentettek a zsidók számára.”
Elmarad ugyan Auschwitz felszabadításának évfordulóján a Horthy emlékmise, de a héten újra fellángoltak a viták a horthyzmusról. Írásunkban azt vizsgáltuk, mire használta a politika Magyarországon a tisztázatlan, kibeszéletlen és feltáratlan múltat. - írja a nepszava.hu.
"Szerintem ebben semmifajta ellentmondás nincs" – szögezte le Hollik István, a KDNP politikusa egy sajtótájékoztatón arra a kérdésre, hogy miért mondhatta Orbán Viktor néhány nap különbséggel azt, hogy Horthy Miklós kivételes államférfi. - írja a 444.hu.
Izrael magyarországi nagykövete a Hír tévében így nyilatkozott: "… nyilvánvalóan tudjuk, hogy Orbán úr jó barátja Izraelnek és a zsidó népnek, és elismerjük azon erőfeszítéseit, amellyel támogatja a magyar zsidóság életét Magyarországon…, mindazonáltal aggályosnak tartjuk, hogy kivételes vezetőnek nevezte Horthyt."
A perkátai önkormányzat pár napja közölte, hogy 3 magánszemély (akikről kiderült, hogy az Új Magyar Gárda tagjai) azzal kereste meg a nagyközség vezetését, hogy a Sport és Dózsa György utca sarkán mellszobrot állítanának vitéz nagybányai Horthy Miklós kormányzónak. - írja a 444.hu.