Hazánkban még most is az az általánosan elterjedt gyakorlat, hogy ha valaki kitanult egy szakmát, utána már nem is nagyon foglalkozik mással. A jelenlegi munkaerőpiac azonban megköveteli a rugalmasságot és széleskörű ismereteket. Aki szeretne feljebb lépni a szakmájában, vagy esetleg új munkát találni, annak nem árt, ha rendelkezik néhány plusz papírral a tényleges végzettsége mellett. Összeszedtünk 3 olyan papírt, amelyet nem nehéz megszeretni, mégis bármikor jól jöhetnek.
Az építőipari képzések több esetben is a segítségedre lehetnek. Egyrészt akkor, ha ebben az ágazatban szeretnél elhelyezkedni, másrészt pedig akkor, ha már évek óta ilyen munkát végzel - csak papírok nélkül. Lássuk milyen alternatívák léteznek!
Felnőttkorban sokszor adódik olyan helyzet, amikor az ember kénytelen új szakmát elsajátítani. Ilyenkor mindenki olyat szeretne tanulni, amivel egészen biztosan el fog tudni helyezkedni, hiszen a pénzkeresés alapvető jelentőséggel bír.
Akad számos olyan régió az országban, ahol viszonylag kevés a munkalehetőség, és nem mindenki tudja megtenni azt, hogy oda költözik, ahol munka van. Sőt, akad olyan is szép számmal, aki többféle okból kifolyólag nem tudott megfelelő végzettséget szerezni ahhoz, hogy tisztességesen fizető munkát találjon.
Korábban elképzelhetetlen volt ez a kérdés a felnőttképzés során, hiszen maximum a nappali és az esti tanrend között tudtál választani, több variáció nem nagyon létezett. Szerencsére, nem szerencsére rengeteg minden hatással van az oktatás világára, így a pandémia, valamint az OKJ rendszer átalakítása új távlatokat nyitott meg a tanulni vágyó emberek előtt.
Az európai energiaválság fényében a helyi autógyártók, ha kelletlenül is, de a földgáznál szennyezőbb energiahordozók, a szén és az olaj felé kell, hogy forduljanak, hogy biztosítsák energiaellátásukat. Az ő helyzetük azonban még mindig sokkal jobb, mint sok beszállítóé, akiknek kevesebb lehetősége van az emelkedő árakra reagálásra.
Augusztus végétől képzéseket indítanak a pedagógusok számára a fenntarhatósági tantárgy oktatásának elsajátításához. Az új tananyag célja, hogy érzékenyítsék a fiatalokat a 9-12. évfolyamon, ráadásul érettségi tantárgyként is választható lesz.
A képzési költségeket kamatmentes hitellel támogatja az állam. A felsőoktatásban, képzésekben résztvevő, gyermeket tervező édesanyák speciális családtámogatási kedvezménnyel is számolhatnak - tájékoztatta Tállai András az MTI-t
Két embert letartóztatott a Budai Központi Kerületi Bíróság a szabálytalan OKJ-vizsgáztatás ügyében, a házaspár a gyanú szerint kenőpénzért szervezett a jelentkezőknek az Országos Képzési Jegyzékben (OKJ) szereplő vizsgákat - közölte a Fővárosi Törvényszék pénteken az MTI-vel.
Becslések szerint körülbelül húszezer informatikus hiányzik jelenleg a magyar munkaerőpiacról - ennek egyharmadát a szoftverfejlesztők teszik ki, de általánosan elmondható, hogy mindenféle programozóból és tesztelőből hiány van. A trendek szerint a szoftverfejlesztők és egyéb IT munkák iránti kereslet nőni fog, főként ha figyelembe vesszük a robotizáció terjedését.
Együttműködési megállapodást kötött a közlekedésbiztonság növelése és az állami tulajdonú vállalatok szinergiáinak minél nagyobb arányú kihasználása érdekében a Hungaroring Sport Zrt., az ott működő Tanpálya Vezetéstechnikai Centrum Kft. és a Magyar Közút Nonprofit Zrt.
A koronavírus elérte Európát: Olaszországban egyetlen hétvége alatt háromról több mint kétszázra ugrott a megerősített koronavírusos megbetegedések száma, majd Ausztriában és Horvátországban is megjelentek az első betegek.
Friss, dinamikus, innovatív képzés és műhelymunka vár a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karán. Nyolc alapszak, széles portfólióval, emberközeli képzésekkel. Mindez a nemzetközi képzésekhez kapcsolódva, multikulti hangulatban. Hangsúlyos a gyakorlati tudás szerepel, szakokon, karokon átívelő projektekkel.
Bár kutatások szerint 15 percnyi egyéni, online tanulás hatékonyabb, mint 45 perc csoportos tanulás, a Coca-Cola Magyarország #énjövőm programjának tapasztalatai azt mutatják, hogy Magyarországon az emberek akár 50 km-t is hajlandók utazni ahhoz, hogy közösségben, csoportban tanulhassanak.
Az új alaptantervet mégsem vezetik be 2019 szeptemberében, ahogy a felsőoktatási felvételi komoly szigorítása is 2020-ban kezdődik. Viszont emelkednek a hallgatói ösztöndíjak, új szabályok vonatkoznak a tanodákra és átalakul a Budapesti Corvinus Egyetem - összegez az eduline.hu.
Az oktatásfejlesztési projekt általános szakmai célja a munka világához való optimális igazodás, a hallgatók szakmai, és az oktatók módszertani kompetenciáinak fejlesztése. A felsőoktatási részvétel és az eredményesség növelése érdekében az érintett felsőoktatási intézményekben, így a Pécsi Tudományegyetemen, a Debreceni Egyetemen és a Széchenyi István Egyetemen új szolgáltatások kifejlesztésére és működtetésére, emellett kutatási eredményekre alapozott tantervi és módszertani reformokra törekednek a szakemberek.
A Tesco munkáltatóként hisz a munkatársak folyamatos szakmai fejlesztésében. Az OKJ-s, az államilag elismert más képesítést adó, és a belső továbbképzéseket saját tulajdonú felnőttképző intézményén, a Tesco Akadémián keresztül valósítja meg. Az áruházlánc idén összességében már több mint 100 millió forintot költött a dolgozói oktatására.
A kiberbűnözés terjedésével egyre növekszik az igény a jól képzett információbiztonsági szakemberekre. Három éven belül várhatóan 3,5 millió betöltetlen állás lesz a szektorban világszerte, az európai cégek háromnegyede szerint nem megfelelő a kiberbiztonsági csapata. A hazai versenyszférában és a közigazgatásban is jelentkező kritikus szakemberhiányra válaszul, a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) idén ősztől másoddiplomás Információbiztonsági menedzser képzést indít.
A humánerőforrás-krízist elsősorban a szakdolgozók hiánya okozza az egészségügyben, az egy főre jutó orvosok száma megfelel a nyugat-európai átlagnak - jelentette ki az egészségügyért felelős államtitkár az M1 aktuális csatorna keddi műsorában.
Tanműhely bemutató kapcsán találkozott a Géza Fejedelem Ipari Szakgimnázium és Szakközépiskolájában az intézmény vezetése, a TE Connectivity, esztergomi vállalat több irányítója és szakreferense valamint Meszes Balázs, a Tatabányai Szakképzési Centrum főigazgató helyettese.
A Zsigmond Király Egyetem jövő februártól sportlétesítmény menedzsment posztgraduális képzést indít a Testnevelési Egyetem szakmai támogatásával. Az erről szóló együttműködési keretmegállapodást szerdán írták alá.